CVČ CVrČek
CVČ CVrČek

31.12.2017mt Poďakovanie

Obrázok

V posledný deň v roku 2017 sa chceme úprimne poďakovať našim členom za členstvo, partnerom za partnerstvo, priateľom za priateľstvo a sponzorom za sponzorstvo.
Zároveň vám všetkým ďakujeme za pomoc a podporu počas celého roka 2017 a želáme vám veselého Silvestra :-)

Tety Marika, Katka, Diana a ujo Lóri.

29.12.2017 Vianočná Rožňava

Obrázok

"Dnes sme pochodili celý svet." Táto milá hláška odznela z úst jedného nášho chlapčeka, ktorý sa dnes, 29. decembra 2017, spolu s desiatimi kamarátmi, zúčastnil na výlete v neďalekom meste Rožňava. Hláška je milá, taká krásne detská a predsa z časti pravdivá. Dnes sme toho videli naozaj veľa. Našim prvým zastavením bolo Zážitkové centrum Sentinel v Baníckom múzeu, kde sme videli dve expozície. Po chutnom obede v krásnej reštaurácií sme sa vybrali na expedíciu do Strážnej veže. Naše šliapanie po schodoch bolo veľmi dobrodružné a zábavné, ale najviac sa nám páčil výhľad z vrchu na celé mesto. Cítili sme sa skvelo, veď s takouto skvelou partiou detí sa "svet" objavuje úžasne.

28.12.2017 Vianočné Košice - Bricklandia

Obrázok

Najlepší výlet v tomto roku, skonštatovali deti, ktoré dnes boli navštíviť výstavu lega pod názvom Bricklandia. Cesta vláčikom, prehliadka legových scenérií, hľadanie Gašparka, legové človeče, legový stolný futbal, 20 kg lega k dispozícii deťom, no proste, LEGORAJ :-) Potom návšteva Košických rozprávkových Vianoc a ako bónus, hračkáreň v Tescu. Super popoludnie so super deťmi 28. decembra 2017 :-)

27.12.2017 Vianočný tanečný workshop

Obrázok

Zábavné hry, rozcvička, tanec, oddych, pizza, sladká odmena, karaoke, popcorn a kino. To všetko a ešte oveľa viac sa zmestilo do dnešného prázdninového tanečného workshopu 27. decembra 2017.

20.12.2017mt Oznam

Obrázok

Prosíme rodičov, aby nám už do 31. decembra 2017 neposielali poplatky na účet cez Internetbanking (kvôli úspešnej koncoročnej uzávierke účtovníctva). Veľmi pekne ďakujeme.

 •  
 •  
 •  

20.12.2017mt Šťastné a veselé

Obrázok

Vianoce sú, keď sme spolu, keď rodina sadá k stolu. Mamka, ocko, detičky, dedkovia a babičky. Všetkým deťom a priateľom CVrČka želáme šťastné a veselé Vianoce 🎄 Kolektív CVrČka.

 •  
 •  
 •  

20.12.2017 20. december 2017

Obrázok

Naši gymnasti už zacvičili a želajú vám príjemné prežitie Vianočných sviatkov a predovšetkým šťastný Nový rok 2018.

Krásne 3D pozdravy vznikli dnes na poslednej tohtoročnej Dielničke. Dielničkári vám spolu s tetou Marikou želajú krásne a veselé Vianočné sviatky.

19.12.2017 19. december 2017

Obrázok

Aj v utorok, 19. decembra 2017, sme pokračovali vo vianočných súťažiach. Tentokrát pri teplom čajíku. Deťom sa zo súťažných úloh najviac páčilo lovenie Vianočných kaprov a z hier Letí, letí, čo má krídla :-)

 •  
 •  
 •  

18.12.2017 18. december 2017

Obrázok

Dnešné popoludnie sme si spríjemnili Vianočnými súťažami a popíja ním horúcej čokolády v CVrČkovej Vianočnej čokoládovni :-)

Vianoce sa blížia a tak si aj "poľovníčkovia" pripravovali Vianočné pozdravy.

Škôlkárikov bolo dnes málo (chrípkové prázdniny a choroby), ale tí čo boli, vyrábali vianočné ozdoby a kreslili list so svojimi želaniami pre Ježiška.

Trošku menej, ale i tak s plným elánom sa predstavili naši športovci - florbalisti. Škoda, že skoro väčšina tento raz maródovala.... :( Želáme vám skoré uzdravenie priatelia, ale hlavne Šťastné a veselé !!! :)

15.11.2017kb Vianočná tvorivá dielňa

Obrázok

Dnes, 15. decembra 2017, prijali naše pozvanie deti zo Spojenej školy. Našu činnosť sme uviedli krásnym spevom Vianočných piesní a tak sme si vyčarovali príjemnú predvianočnú atmosféru. Strávili sme spolu príjemné predpoludnie a vytvorili sme si bielučkých anjelikov na vianočný stromček :-)

 •  
 •  
 •  

13.12.2017 13. december 2017

Obrázok

Naši Gymnasti na fit loptách a balančných doskách cíbria svoju prácu telom a rovnováhové schopnosti.

"Zvoní, zvoní, zvonček malý. Vianoce sú pred dverami." Zvončeky vyrobené 13. decembra 2017 na Dielničke.

Kliknite na ikonky fotoaparátov :-)

11.12.2017mt Vianočný stromček

Obrázok

Ani sme sa nenazdali a o chvíľu sú tu opäť Vianočné sviatky. Hovorí sa, že Vianoce patria deťom. Aj dnešný večer patril im. Vianočný stromček, to bol názov Vianočného vystúpenia detí z CVrČka. Bol pestrý a veselý. Tak ako stále. Deti si na pódiu vyzdobili stromček, tancovali, cvičili a hrali bábkové divadlo. Niektorí mali trému, iní nie, voľaktorým sa vystúpenie podarilo, ďalším menej, mnohí prišli a daktorí nie. Ale tí čo prišli, vystupujúci aj diváci, si určite odniesli z dnešného vystúpenia veľmi peknú spomienku.

Ruky k dielu pridali aj "grafiťáci", ktorých stromčeky zdobili pódium:-)

8.12.2017 8. december 2017

Obrázok

Dnes, 8. decembra 2017 sa naša vedecká skupinka venovala monitorom. Nie, nie my sme ich nepozerali, ale skúmali. Presnejšie povedané, zisťovali sme to, že ako sa tvoria farby v televízore. Naučili sme sa, že každá farba farebného spektra je utvorená z troch základných farieb – červenej, zelenej a modrej. Princíp fungovania tohto javu sme si samozrejme aj odskúšali.

CVrČek dnes rozkvitol rukami moderných dievčatiek.

Rozcvička je dôležitá aj pri tanci. Breakeri to už vedia veľmi dobre a usilovne rozcvičujú.
Kliknite na ikonky fotoaparátov :-)

8.12.2017mt StrEtKO 2

Obrázok

V dnešných predpoludňajších hodinách (8. decembra 2017), sa žiaci zo štvrtých ročníkov ZŠ Severná zúčastnili na environmentálnom podujatí - stretku, venovanom ochrane pôdy. Deti boli veľmi aktívne a spolupracujúce. Počas plnenia úloh vznikla aj táto krásna báseň:
Na púšti piesok je,
ťava po ňom chodiť vie.
Oáza je priestor veľký,
kde tam Slnko silno svieti.

 •  
 •  
 •  

7.12.2017lt Grafitti

Obrázok

Kreatívni graffiťáci :-)

 •  
 •  
 •  

7.12.2017mt Vianočné bábkové divadlo

Obrázok

V príjemnej rozprávkovej atmosfére, v bábkovej sále CVrČka, odohralo dnes 3 predstavenia 14 bábkohercov (2 boli hrať vybíjanú), členov bábkárskych záujmových útvarov. Diváci, prváci zo ZŠ ČSA, Večné deti, deti z MŠ Rosnička, Sedmokráska, Štvorlístok a Veselá zebra si pozreli rozprávky o Vianočnom darčeku, o Vianociach v lese a štyroch Adventných vílach. No a ako prídavok im deti zahrali klasické rozprávky o Červenej čiapočke a Veľkej repe. Veríme, že sa pozvaným divákom naše vystúpenie páčilo

6.12.2017 Mikuláš

Obrázok

Dnešný deň, 06. december 2017, je výnimočný. Viete prečo? Lebo k nám zavítala vzácna návšteva! Mikuláš aj so svojimi pomocníkmi t. j. s Vílou, s Čertíkom a s Anjelikom pre nás prichystal bábkové predstavenie. Samozrejme nechýbali ani mikulášske balíčky. :-)

Mikulášske čižmičky, ktoré vyrobili deti z Dielničky si môžete pozrieť pod ikonkou fotoaparátu.

Čím je vonku chladnejšie, tým častejšie môžete vidieť rôzne vtáky, ako si hľadajú potravu v blízkosti nášho Cvrčka. Je to pre ne náročné obdobie a preto sme sa rozhodli, že im budeme pomáhať tak, že ich budete prikrmovať. S detičkami sme vyrobili kŕmidlo pre vtáčiky, ktoré nájdete zavesené na strome pred našou budovou. Rozprávali sme sa o sťahovavých vtáčikoch a aj o tých ktorý u nás ostávajú cez zimu. Dnes sme sa učili postarať nielen o seba, ale aj o niekoho/niečo iné.

5.12.2017 Gitara

Obrázok

Naši gitaristi dnes hrali svoju prvú pieseň. Tichá noc v ich podaní sa krásne rozliehala po CVrČkovi.

 •  
 •  
 •  

4.12.2017 4. december 2017

Obrázok

Dievčatá z piloxingu sú už pripravené 😉 ....čakajú Vás budúci týždeň na Vianočnom vystúpení.

Dňa 4. decembra 2017 bolo u nás takto krásne Vianočne naladené.
Kliknite na ikonky fotoaparátov :-)

4.12.2017mt Hrady a zámky Slovenska - vyhodnotenie

Obrázok

Na milej slávnosti sme dnes, 4. decembra 2017, odovzdali ceny víťazom súťaže Hrady a zámky Slovenska. Ďakujeme zamestnancom Bratislavského hradu, Bojnického zámku, Oravského hradu, Spišského hradu, Kaštieľa Betliar a obecnému úradu v Turni nad Bodvou za krásne ceny. Nesmierne si vážime, že ste nám pomohli! V mene CVrČka, aj v mene našich detí, veľmi pekne ďakujeme! Ďakujeme aj pani vedúcej odboru školstva, Tatjane Volkovej, že prijala naše pozvanie. Ďakujeme aj spolupracujúcim školám a pani učiteľkám. Blahoželáme všetkým víťazom! A tí, čo sa do súťaže nezapojili, môžu veru ľutovať...

 •  
 •  
 •  

3.12.2017mt Oznam

Obrázok

Vážení rodičia, poplatok za december 2017 je možné zaplatiť iba do 15. decembra 2017! Ďakujeme za porozumenie! Kolektív CVrČka.

V tabuľke pod lupou nájdete oznam pre rodičov a deti z okolitých obcí.

3.12.2017mt POZOR!

Obrázok

Oznamujeme deťom a rodičom, že z dôvodu vystúpenia sa pondelkové (11. decembra 2017) krúžky nestretnú!

 •  
 •  
 •  

1.12.2017 1. december 2017

Obrázok

Krásny začiatok a ešte krajší koniec týždňa sme trávili dnes spolu, my deti zo záujmových útvarov Bábkové divadlo, Malí vedci, Stolný tenis a Moderné dievčatá.

 •  
 •  
 •  

1.12.2017mt Break dance

Obrázok

Nácvik brejku s novým trénerom:-)

 •  
 •  
 •  

1.12.2017mt StrEtKO 1

Obrázok

Pre žiakov 4. ročníkov zo ZŠ ČSA sme dnes pripravili environmentálne podujatie, venované ochrane životného prostredia, ochrane pôdy. Zahrali sme sa na "Čokoládoviny", rozprávali o dôležitosti pôdy a o recyklovaní a na záver sme súťažili.

 •  
 •  
 •  

30.11.2017mt Hrady a zámky Slovenska - súťaž

Obrázok

CVrČek v júni 2017 vyhlásil pre deti a mládež tradičnú súťaž v tvorbe obrázkov na počítači, tento krát na tému "Hrady a zámky Slovenska".
Prioritou súťaže bolo, že práce vyhodnocovali zamestnanci zainteresovaných hradov a zámkov a poslali deťom aj ceny.

 

Víťazi, ktorých vybrali zamestnanci Bratislavského hradu:

Alexandra Pállová - obrázok

Emma Ločová - obrázok

Ivana Miklošová - obrázok

Noémi Fazekas - obrázok

Nikoletta Kissová - obrázok

Kristián Drozda - obrázok

 

Víťazi, ktorých vybrali zamestnanci Bojnického zámku:

Viktória Váradyová - obrázok

Vivian Gregušová - obrázok

Daniel Danko- obrázok

 

Víťazi, ktorých vybrali zamestnanci Oravského hradu:

Bettina Benická - obrázok

Dávid Török - obrázok

Ivana Miklošová - obrázok

 

Víťazi, ktorých vybrali zamestnanci Spišského hradu:

Bencze Zsoka - obrázok

Viktória Schweigerová - obrázok

Noemi Ádamova - obrázok

Bianka Vološinová - obrázok

Alex Maňkoš - obrázok

 

Víťazi, ktorých vybrali zamestnanci Kaštieľa Betliar:

Kristián Szabó - obrázok

Monika Komjátyová - obrázok

Peter Ujco - obrázok

Jozef Molčan - obrázok

 

Víťazi, ktorých vybrali zamestnanci CVČ a cenu dodal Obecný úrad Turňa nad Bodvou:

Andreas Nemes - obrázok

Sabina Žaludková - obrázok

Veronika Kinga Oravczová - obrázok

Patrik Poracký - obrázok

Kevin Páll - obrázok

Grétka Chladná - obrázok

 

Víťazom blahoželáme! Touto cestou ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili! Srdečne ďakujeme aj členom porôt a darcom cien! Vyhodnotenie súťaže bude v pondelok, 4. decembra 2017, o 10:00, v bábkovej sále CVrČka.

30.11.2017mt Oznam

Obrázok

Oznamujeme rodičom detí, ktoré navštevujú záujmový útvar Break dance, že od 1. decembra 2017 bude brejk len v piatok o 16:00 s pánom trénerom Petrom Takácsom. Zajtra. 1. decembra 2017, nezabudnite prísť! Všetkých vás očakávame:-)

 •  
 •  
 •  

30.11.2017lt Grafitti

Obrázok

Graffiti je nádherná vec, ak ste ten, ktorý ho vytvára :-)

 •  
 •  
 •  

29.11.2017 29. november 2017

Obrázok

V pozitívnej a tvorivej atmosfére plynulo dnešné predpoludnie v Klube mamičiek. V tej pohode vznikli krásne adventné svietniky :-)

Dievčence z Cvrčkovho parlamentu dnes usilovne nacvičovali Vianočný program. Ako oddych si vyrobili krásne ozdoby na stromček.

Už v nedeľu zapálime prvú adventnú sviečku, ponoríme sa do adventného očakávania a deti z Dielničky si budú odpočítavať dni do Ježiška na svojom "adventnom snehuliačikovi", ktorého si dnes vyrobili :-)

Gymnastika láka nás, učíme sa na nej cviky zas.

"Povedz mi a ja zabudnem. Uč ma a ja si zapamätám. Zaujmi ma a ja sa naučím." Na našom záujmovom útvare pre tých najmenších sa riadime týmto mottom a verte nám, že naše stretnutia máme veľmi v láske. Je nám spolu výborne.
Kliknite na ikonky fotoaparátov :-)

28.11.2017 28. november 2017

Obrázok

Kliknite na fotoaparát, uvidíte, čo sa u nás dialo v utorok.

Krásne a hodnotné ceny od našich priateľov z Kaštieľa Betliar, z Oravského hradu, zo zámku Bojnice, od Obecného úradu Turňa nad Bodvou, z Bartislavského zámku a zo Spišského hradu.

Už sa u nás "zvianočieva".

27.11.2017 27. november 2017

Obrázok

Pod ikonkami fotoaparátov uvidíte, čo sa u nás dialo v pondelok.

Zo života vychovávateľov CVrČka
Milí priatelia, možno málokto vie, že aj v Centre voľného času CVrČek, ako v každom školskom zariadení, máme pedagogickú dokumentáciu. A tak píšeme: Triedne knihy - 9 triednych kníh na jedného vychovávateľa s počtom detí cca 100 ( bez nároku na poplatok za triednictvo :), Výchovno-vzdelávacie plány jednotlivých záujmových útvarov (ZÚ), ktoré po každom stretnutí písomne vyhodnocujeme, Evidenčné listy ZÚ a Organizačné zabezpečenia príležitostných podujatí. Najviac času z agendy oddelenia zaberie kontakt s rodičmi. Píšeme sms-ky, maily, telefonujeme a kontaktujeme osobne kvôli zaplateniu mesačných poplatkov. Toto všetko robíme v utorok a štvrtok od 10:00 do 12:00. V pondelok mávame pracovné, pedagogické a prevádzkové porady, v stredu predpoludním strážime bábätká, aby si mamky na chvíľku mohli oddýchnuť a v piatok doobeda cvrlikáme, máme tvorivé dielne a environmentálne stretnutia pre žiakov spolupracujúcich ZŠ, ale o tých vám napíšeme nabudúce.

Pondelok bol plný pozitívnej energie. Vystriedal sa v ňom pohyb, hry a na koniec si každý vyslúžil chutné občerstvenie od gazdiniek.

Naše WiFi funguje perfektne.

26.11.2017mt Slovenské hrady a zámky

Obrázok

Porota rozhodla! Mnohí zamestnanci slovenských hradov a zámkov na Slovensku mali minulé týždne ťažkú úlohu. Pani riaditeľka CVrČka, Mária Tóthová, ich požiadala, aby vyhodnotili CVrČkovu výtvarnú súťaž a vybrali spomedzi prác tie najkrajšie. A stalo sa. Poďme pekne po poriadku. Za bratislavský hrad poslala informáciu o víťazných prácach pani Jana Hutťanová, kultúrno-propagačná manažérka historického múzea Bratislavský hrad. Za Oravský hrad vybrala práce pani riaditeľka Oravského múzea P. O. Hviezdoslava, za komunikáciu ďakujeme pani Miroslave Murínovej z oddelenia marketingu. Za zámok Bojnice s nami bola v spojení pani Kamila Píšová, vedúca oddelenia múzejnej komunikácie, marketingu a služieb návštevníkom z múzea Bojnice. Z Betliaru nám správu o víťazných prácach sprostredkovala Veronika Straková, referentka pre múzejnú pedagogiku múzea Betliar. V mene zástupkyne múzea, pani Uharčekovej, nám za Spišský hrad zaslala víťazné obrázky pani Lívia Schwirianová. A všetci títo dobrí ľudia nielen vybrali víťazov, oni poslali pre nich zo svojich hradov a zámkov pre naše deti aj krásne a hodnotné darčeky. Ďakujeme! Obrázky z Turnianskeho hradu vyberali vychovávatelia z CVrČka a obecný úrad v Turni nad Bodvou, zastúpený pánom starostom Atilom Oraveczom zabezpečil ceny. Aj jemu ďakujeme! Pracovníkom CVrČka sa opäť podarilo pozitívne zviditeľniť seba, aj naše mesto Moldava nad Bodvou, po celom Slovensku!

Vyhodnotenie súťaže v tvorbe obrázkov na počítači na tému "Slovenské hrady a zámky" sa uskutoční 4. decembra 2017 o 10:00 v bábkovej sále CVČ.

23.11.2017 24. november 2017

Obrázok

Čo sa u nás dialo v piatok, nájdete pod ikonkami fotoaparátov.

Malí vedci v akcii.

Bábkové divadlo 3 - usmievavé vily.

24.11.2017mt Cvrlikanie 10

Obrázok

Naše predpoludnie dňa 24. november 2017 bolo opäť veľmi aktívne a užitočné pre všetkých zúčastnených. Dnes ku nám zavítala aj trieda 9. B. zo základnej školy na ulici Československej armády. Počas nášho workshopu sme využívali prvky gamifikácie a žiakom sme ukázali aj novú formu získavania informácií. Témou dnešného Cvrlikania bola problematika obchodovania s ľuďmi.

 •  
 •  
 •  

24.11.2017mt Cvrlikanie 9

Obrázok

Naše Cvrlikania o obchodovaní s ľuďmi pokračujú aj naďalej. Dnes,24. novembra 2017, nás v ranných hodinách poctili prítomnosťou žiaci 9.A. triedy zo základnej školy na ulici Československej armády. Skupina žiakov patrí medzi tých šťastlivcov, ktorí si mohli prvýkrát vyskúšať a pracovať v programe kahoot. Aplikácia sa nám overila a budeme ju využívať aj na ďalších plánovaných prevenčných aktivitách.

 •  
 •  
 •  

24.11.2017mt Cvrlikanie

Obrázok

V mesiaci november sme v rámci preventívnych aktivít, nazvaných Cvrlikanie, pripravili pre žiakov 9. ročníkov ZŠ základné informácie o problematike obchodovania s ľuďmi. Súčasťou stretnutí bolo aj premietanie filmu 0800 800 818.

Harmonogram:

3. novembra 2017 - ZŠ s VJM
10. novembra 2017 - ZŠ Severná
24. novembra 2017 - ZŠ ČSA

23.11.2017 23. november 2017

Obrázok

Pod ikonkami fotoaparátov uvidíte, čo sa u nás dialo vo štvrtok.

Aj na záujmovom útvare Graffity sa "🎄zvianočnieva🎄". Ako sa vám páčia naše Vianočné stromčeky?

Na akčné, dynamické vystúpenie našich hip-hopových tanečníkov sa môžete tešiť na Vianočnom vystúpení.

Dievčence z detského domova, ktoré chodia na náš tanečný krúžok, tiež pripravujú svoje Vianočné vystúpenie. Sú veľmi šikovné a talentované.

22.11.2017 22. november 2017

Obrázok

Pozrite si fotografie zo stredy, kliknite na ikonky fotoaparátov :-)

Tri rôzne záujmové útvary, tri úžasné skupinky 😉...

Na Dielničke sme dnes vlastnoručne odlievali sviečky a kto práve neodlieval, ten maľoval plechové ozdoby na živý stromček pred CVrČkom. U nás sa už "zvianočnieva".

Zábava, smiech a dobrá nálada sprevádza nás stále, veď mi deti z Montessori sa veselo hráme. Dnes 22.11.2017 sme sa venovali ovociam, zeleninám a nechýbali nám ani zábavné aktivity, ako napríklad ,, hádaj čo papáš".

21.11.2017dd 21. november 2017

Obrázok

Pozrite si fotografiu, ktorá k 24. novembru 2017 ziskala 75 lajkov :-)

 •  
 •  
 •  

20.11.2017 20. november 2017

Obrázok

Pondelkové piloxing cvičenie nás vždy poteší a tak štartujeme s úsmevom do nového týždňa.

Každý pondelok sa tešíme, čo pre nás navaria naše Gazdinky. Dnes to bola ryža v mlieku. Mňam...

Najkrajší Vianočný darček, tak sa volá scénka, ktorú nacvičujú dievčatá na Bábkovom divadle 1.

Pozrite si fotografie, kliknite na ikonky fotoaparátov :-)

19.11.2017dd GAMIFIKÁCIA

Obrázok

Centrum voľného času CVrČek sa zapojilo do medzinárodného projektu GAMIFIKACE - Nová metóda vo vzdelávaní. Prvý seminár sa uskutočnil v Čechách v dňoch od 14. do 18. novembra 2017 a zúčastnila sa na ňom pani Mgr. Diana Dókušová.

 •  
 •  
 •  

15.11.2017 15. november 2017

Obrázok

Pozrite si naše mamky s detičkami počas dnešného predpoludnia.

Prišla zima a myšky sa sťahujú do ľudských príbytkov. Aj do izbičiek dielničkárov sa dnes nasťahovali. Ale nemusíte sa ich báť, deti si ich vyrobili zo sena a mali z nich veľkú radosť. Za pomoc a za seno ďakujeme tete Hele.

Naši škôlkárikovia dnes nechceli ísť domov.

Aj na brejku bolo veselo.
Kliknite na ikonky fotoaparátov :-)

14.11.2017mt Bábkové divadlo 2

Obrázok

Teplý čajík, perfektná atmosféra. Na Bábkovom divadle 2 sa našla skvelá, veselá a usilovná partia bábkohercov:-)

Presvečte sa sami a kliknite na ikonku fotoaparátu :-)

 •  
 •  
 •  

13.11.2017 13. november 2017

Obrázok

Dnes, 13. novembra 2017, sa Gazdinkám podarilo vyčariť úsmev v celom CVrČkovi. Viete ako? Predsa chutným jedlom :-) Chutným a zároveň aj zdravím slaným tyčinkám sa potešil každý :-)

Za oknami dážď a vietor, ale tu u nás, v CVrČkovi, je aj tak zábava. Dnes, 13. novembra 2017, sa u nás stretli deti aj zo záujmových útvarov s názvom Kruhového cvičenie a Výtvarníček. Bohužiaľ, kvôli chorobe chýbalo veľa našich kamarátov a preto im želáme skoré uzdravenie.

Ak ste zvedaví a kliknite na ikonky fotoaparátov :-)

12.11.2017dd Piloxing +

Obrázok

Dnešné nedeľné popoludnie, 12. novembra 2017, bolo nabité pohybom a zábavou. V CVrČkovi sa zišlo deväť usmiatych dievčatiek, ktoré si príjemne zacvičili s tetou Diankou na Piloxingu +:-)

 •  
 •  
 •  

10.11.2017 10. november 2017

Obrázok

Mix záberov z dnešného dňa, 10. novembra 2017, zo záujmových útvarov Malí vedci, Bábkové divadlo 3️, Moderné dievčatá a Stolný tenis:-)

 •  
 •  
 •  

10.10.2017mt Cvrlikanie 8

Obrázok

Obchodovanie s ľuďmi je modernou verziou otroctva. Chudoba a neistota nútia ľudí opustiť svoje domovy a vydať sa na cestu za lepším životom. Každý muž, žena, dieťa sa môže ocitnúť v pasci obchodníkov s ľudmi. Aby sa to našim deťom nestalo, cvrlikal CVrČek deťom z 9. ročníka ZŠ Severná, dňa 10. novembra 2017 a poskytol im zopár rád, aby si zo svojich pobytov v zahraničí, priniesli vždy iba pozitívne skúsenosti.

9.11.2017dd Detská atletika

Obrázok

Dnes, 9. novembra 2017, nás už stihla nafotiť Teta Dindi aj na atletike :-) Na nácviku sme vždy veľmi aktívni a naša pani vychovávateľka si rada zabehá s nami. To je asi presný dôvod toho, prečo sme doteraz fotky ešte nemali. Dnes sme sa cítili, ako vždy veľmi dobre a sme radi, že máme krásne zábery pri našich behoch a šprintoch :-)

 •  
 •  
 •  

9.11.2017dd Gymnastika pre dievčatá

Obrázok

Rozbiehame sa ! :-) Dnes, 9. novembra 2017 sme nacvičovali už našu kompletnú choreografiu. Bude to bombové! :-)

 •  
 •  
 •  

8.11.2017dd Montessori

Obrázok

Dnešným dňom máme za sebou ďalšiu akčnú stredu plnú zábavných a náučných aktivít. Naučili sme sa to, ako môžeme s pomocou dospelej osoby vyčarovať tajné písmo, riešili sme zaujímavé logické úlohy a precvičovali sme si pamäť prostredníctvom hry s huňatými guličkami. Zábava bola garantovaná :-)

 •  
 •  
 •  

8.11.2017mt Break dance

Obrázok

Zopár fotografií z dnešného vydareného nácviku Break dance. Teta Marika ďakuje Patrikovi Lukácsovi, Matejovi Farkašovi a Erikovi Szmolnyiczkému za skvelú spoluprácu :-)

 •  
 •  
 •  

8.11.2017mt Dielnička

Obrázok

Dielničkári si dnes zaspomínali na teplé leto, dovolenku pri mori a z krásnych morských mušličiek si vyrobili obrázok do detskej izby :-)

 •  
 •  
 •  

8.11.2017lt Gymnastika

Obrázok

Kotúľ vpred ! .. Snaha našich gymnastov sa vypláca .. Pomaličky zdokonaľujeme jednotlivé spôsoby a techniky pri kotúľoch :-)

 •  
 •  
 •  

7.11.2017lt Klub mamičiek

Obrázok

Ulož kocky, aj koníka, bábiku si učičíkaj, zatvor knižky, odlož hračky, všetko tam kam patrí. Nenechaj ich v kúte stáť, aj najbližšie sa budeš hrať :)

 •  
 •  
 •  

7.11.2017mt Oznam

Obrázok

Oznamujeme rodičom detí, ktoré navštevujú CVČ CVrČek, že dňa 9. novembra 2017 o 16:00 sa uskutoční plenárna schôdza rodičovského združenia v bábkovej sále CVČ na školskej 5. Všetkých vás srdečne očakávame!

 •  
 •  
 •  

6.11.2017ms Poľovníček

Obrázok

Keďže sa blíži zima a je čas postarať sa o zvieratká, vyrobili sme jednoduché kŕmidlá pre vtáčiky, ktoré si deti zobrali domov a sľúbili, že ich budú pravidelne dopĺňať semiačkami. Deti bolo veľmi zručné a šikovné :-)

 •  
 •  
 •  

6.11.2017mt Správa

Obrázok

CVrČek zverejnil Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti za školský rok 2016/2017.

 •  
 •  
 •  
 •  

3.11.2017mt Cvrlikanie 7

Obrázok

Obchodovanie s ľudmi je tretím najvýnosnejším nelegálnym obchodom na svete. Obete žijú v hrozných podmienkach, väznené, vydierané, týrané... O tom a ešte o mnohom inom sa dozvedeli dnes deti zo ZŠ s VJM na preventívnej aktivite, venovanej problematike Obchodovania s ľuďmi.

1.11.2017mt Slovenské hrady a zámky

Obrázok

Centrum voľného času CVrČek v Moldave nad Bodvou vyhlásilo pre deti a mládež tradičnú súťaž v tvorbe obrázkov na počítači na tému "Slovenské hrady a zámky". Jej cieľom je rozvíjať zmysluplné trávenie voľného času pri počítači a spoznávanie historických krás Slovenska. Ďakujeme vám za krásne súťažné obrázky 😊 Milí priatelia, vyberte nám do konca novembra ten najkrajší!

31.10.2017mt ETM 2017 - skvelá správa

Obrázok

Moldava nad Bodvou sa v národnej súťaži o originálnu aktivitu ETM 2017 so svojou aktivitou "Zdieľajme zdieľanú mobilitu" umiestnila na 3. mieste! Ďakujeme Mestskej televízii za spoluprácu.

 •  
 •  
 •  

31.10.2017mt Jesenné prázniny

Obrázok

Počas jesenných prázdnin, 31. októbra 2017, CVrČek pripravil pre 20 dievčatiek super výlet do Košíc. Po poruche na trati vlaku sme len tak-tak dobehli do bábkového divadla a pozreli si veselú rozprávku O veľkej repe. Cestou na Uličku remesiel sme sa zastavili počúvať zvonkohru v parku. Ulička remesiel nesklamala a po jej preskúmaní sme sa vybrali do AUPARKU. Veľké baby obzerať obchody a malé, pohrať sa. So "škŕkajúcimi" bruškami sme potom prebehli do Mc Donaldu a poriadne sa najedli. Vo vláčiku cestou späť sme výlet zhodnotili: dostal jednotku s hviezdičkou :-)

30.7.2017mt Slovenské hrady a zámky

Obrázok

Centrum voľného času CVrČek v Moldave nad Bodvou vyhlasuje pre deti a mládež tradičnú súťaž v tvorbe obrázkov na počítači vo formáte JPG a PNG, tento krát na tému "Slovenské hrady a zámky". Jej cieľom je rozvíjať zmysluplné trávenie voľného času pri počítači a spoznávanie historických krás Slovenska.

Do súťaže sa môžu zapojiť žiaci v týchto kategóriách:
1. žiaci 1. - 2. ročníka ZŠ
2. žiaci 3. - 4. ročníka ZŠ
3. žiaci 5. - 7. ročníka ZŠ
4. starší žiaci
Tematický okruh: hrady a zámky Slovenska

Milé pani učiteľky, páni učitelia, milí talentovaní mladí umelci. CVČ CVrČek v Moldave nad Bodvou čaká na vaše práce do 31. októbra 2017. Práce musia byť doručené na CD nosiči (nie mailom), označenom menom školy/osoby. Každá kategória musí byť na CD napálená zvlášť, každý súbor obrázka musí obsahovať meno autora, triedu, školu a názov hradu/zámku, ktorý umelec znázornil. Hodnotené budú len práce jednotlivcov, ktoré budú takto označené. V mesiaci november 2017 budú práce na FB stránke CVrČka získavať sympatie užívateľov Facebook-u, následne ich posúdi porota a v decembri 2017 odmeníme víťazov. Tešíme sa na Vaše krásne práce :-)

 •  
 •  
 •  

30.10.2017kb Jesenné prázniny - Hallowenské všeličo

Obrázok

Hallowenské všeličo sa dnes, 30.októbra 2017, u nás dialo, kde sa všeličo krásneho vyrábalo, veselo sa hralo a príjemne sa zabávalo. Hallowenské kino nám tiež nechýbalo. Strašidielka z rozprávky Hotel Transilvánia 2. nás pobavili a tak sme s úsmevom ukončili náš veselý prázdninový deň v CVrČkovi.

27.10.2017lt Cvrlikanie 5 a 6

Obrázok

Naše cyklické podujatie, cvrlikanie na tému Šikanovanie, sme dnes ukončili dvoma stretnutiami pre deti zo ZŠ s VJM :-)

 •  
 •  
 •  

27.10.2017dd Malí vedci

Obrázok

Piatkový deň, 27. október 2017, sme sa na našom záujmovom útvare Malí vedci perfektne bavili. Dozvedeli sme sa niečo nové o objemovej hustote látok, zabávali sme sa optickými klammi a ako odmenu sme si vyskúšali pokus aj s papierovým hadíkom a sviečkou :-)

 •  
 •  
 •  

26.10.2017 26. október 2017

Obrázok

Aj vo štvrtok, 26. októbra 2017, bolo u nás ručno. Presvečte sa a kliknite na ikonky fotoaparátov :-)

25.10.2017 25. október 2017

Obrázok

Zažite atmosféru v CVrČkovi v stredu, 25. októbra 2017. Kliknite na ikonky fotoaparátov :-)

24.10.2017 24. október 2017

Obrázok

Takto to vyzeralo v CVrČkovi v utorok, 24. októbra 2017 :-)

20.10.2017 20. október 2017

Obrázok

Každý piatok sa v CVrČkovi stretáva päť záujmových útvarov - Malí vedci, Moderné dievčatá, Bábkové divadlo, Stolný tenis a Break dance. Tento piatok bol trochu iný, nakoľko chýbali dve tety a tréner a tak trochu sa improvizovalo :-) Nakoniec sme to všetci zvládli a bolo nám skvele.

 •  
 •  
 •  

20.10.2017lt Cvrlikanie 4

Obrázok

Naše cvrlikanie pokračuje v plnej paráde. Šikanovanie je veľmi zlé a presvedčili sa o tom aj žiaci základnej školy z ulici Severnej. Ďakujeme za návštevu.

 •  
 •  
 •  

19.10.2017dd Gymnastika

Obrázok

Pozrite si fotografie zo štvrtkového nácviku :-)

 •  
 •  
 •  

18.10.2017mt Dielnička

Obrázok

Krásne muchotrávky a „chutné“ hríbiky vytvorili dnes, 18. októbra 2017, naši šikovní Dielničkári :-)

 •  
 •  
 •  

17.10.2017mt Bábkové divadlo 2

Obrázok

Na stretnutí Bábkového divadla 2 sa začalo s nácvikom troj-výstupovej bábkovej scénky Vianoce v lese. Členovia krúžku sú síce rôzneho veku, ale sú nesmierne šikovní. Teta Marika má z nich veľkú radosť :-)

 •  
 •  
 •  

16.10.2017kb Gazdinky

Obrázok

Keďže dnes, 16. októbra 2017, bol Deň zdravej výživy, Gazdinky sa učili ošúpať a nakrájať jabĺčka. Ani by ste neverili, že väčšina z nich to robila prvý krát :-) Ale darilo sa im a z nalúpaných jabĺk pripravili krásne a zdravé pohostenie aj pre kamarátov na Poľovníčku, aj na Piloxingu. Počas čakania na rodičov si deti ešte stihli kresliť aj na CVrČkovej kreatívnej stene :-)

 •  
 •  
 •  

15.10.2017mt Oznam

Obrázok

Oznamujeme rodičom detí z materských škôl, že tento týždeň (od 16. októbra do 18. októbra 2017) nebudú mať stretnutia/krúžky z dôvodu choroby pani vychovávateliek Katky Brúgóšovej a Mgr. Diany Dókušovej. Ďakujeme za porozumenie!

 •  
 •  
 •  

15.10.2017mt "Krúžky"

Obrázok

Vážení rodičia, pravidelná záujmová činnosť v záujmových útvaroch začala minulý týždeň, 2. októbra 2017. Za prvý týždeň sme si urobili nasledujúcu analýzu :-)
1. Do 34. krúžkov sa prihlásilo spolu 267 detí.
2. Za prvý týždeň sme výchovno-vzdelávaciu činnosť poskytli 344 deťom. Z tých 267 prihlásených detí, 7 detí navštevuje počas týždňa 3 krúžky, 63 detí po dva krúžky a 197 po jednom krúžku.
Je to veľa, či málo? Posúďte sami!

 •  
 •  
 •  

13.10.2017dd Malí vedci

Obrázok

Dnešný deň nás v CVrČkovi čakalo prekvapenie. :-)Dostali sme pekné zápisníky, do ktorých si môžeme zapisovať naše experimenty každý týždeň. Dnes do neho zapíšeme pokus: neviditeľné písmo.

 •  
 •  
 •  

12.10.2017lt Grafitti

Obrázok

Graffiti je osobitý spôsob písania sprejom na múry a veľké betónové plochy v mestách, na vagóny a podobne", to hovorí poučka. Naši "grafiťáci" zatiaľ píšu fixkami na papier. Ale kto vie, keď v tom budú majstri, možno na múr pri CVrČkovi napíšu niečo super :-)

 •  
 •  
 •  

11.10.2017mt Dielnička

Obrázok

Obľúbená slnečnica je ozdobou mnohých záhrad. My, deti z Dielničky sme sa dnes, 11.10.2017 rozhodli, že si ňou ozdobíme aj našu chodbu. Krásne slnečnice rozžiarli nášho Cvrčka a jej krásna žltá farba vyčarovala aj nám spokojné usmiate tváričky.

 •  
 •  
 •  

11.10.2017dd Montessori

Obrázok

Dnes 11.10.2017 sme na našom záujmovom útvare určeným deťom predškolského veku rozvíjali našu mozgovú kapacitu prostredníctvom múdreho hrania. Najprv predviedol každý svoju kreativitu pri maľovaní farebných ponožiek, následne si každý svoju ponožku nalepil na obrovský papier a to najlepšie ostalo na záver. Z vymaľovaných a nalepených ponožiek sme si vlastnoručne vyrobili velikánsku dráhu na skákanie. Každý sa tešil svojmu unikátnemu výtvoru a boli sme hrdý aj na náš spoločný výsledok. Dnes máme za sebou opäť úspešný deň plný skvelých zážitkov.

 •  
 •  
 •  

10.10.2017dd Pohybovka

Obrázok

"Trošku atletiky + trošku tanca = zdravé a šťastné detičky". Naše zábery vám ukážu, že naša rovnica je ozaj pravdivá. Pohyb to je zábava, radosť a zdravie rozdáva! :-)

 •  
 •  
 •  

9.10.2017lt Flórbal

Obrázok

Pondelkový florbalisti v plnej paráde ... Športu Na ... Zdar !!:-)

 •  
 •  
 •  

9.10.2017kb Gazdinky

Obrázok

Učíme sa krôčik po krôčiku. Od jednoduchých receptov ku zložitejším nás vedú naše smelé stretnutia na záujmovom útvare Gazdinky. Dnes to bola maškrtka menom "čokoládové ufo":-)

 •  
 •  
 •  

6.10.2017 6. október 2017

Obrázok

Pozrite si fotografie z nášho piatkového popoludnia :-)

6.10.2017mt Cvrlikanie 1,2 a 3

Obrázok

Šikanovanie je vedomé a často opakované ubližovanie druhým. Takto by sa najjednoduchšie dal definovať tento veľmi závažný problém. Ako sa voči nemu brániť, čo podniknúť, to sa dozvedeli žiaci piatych ročníkov zo ZŠ ČSA na našich prvých "cvrlikaniach".

5.10.2017 5. október 2017

Obrázok

Fotografie zo štvrtkového popoludnia :-)

4.10.2017 4. október 2017

Obrázok

Pozrite sa, ako to vyzeralo u nás 4. októbra 2017.

2.10.2017mt Začíname

Obrázok

Dňa 2. októbra 2017 CVrČek začal svoju činnosť v záujmových útvaroch. Deti každý deň prinesie zo školského klubu a aj z materskej školy podľa rozvrhu do CVČ.

Prosí rodičov, aby uhradili poplatok za krúžok na číslo účtu SK7302000000001744872754, do správy pre prijímateľa napísali meno dieťaťa a názov krúžku!!!

Viac informácií nájdete na našej Facebook-ovej stránke.

 •  
 •  
 •  

28.9.2017mt Poznávanie Moldavy

Obrázok

Dnes, 28. septembra 2017, sme spolupracovali s Mestským kultúrnym strediskom pri "hravom" poznávaní kultúrnych pamiatok nášho mesta deťmi z partnerských miest.

 •  
 •  
 •  

26.9.2017mt ETM 2017 - Moldavské zebričky

Obrázok

Náš maľovaný priechod pre chodcov na Školskej ulici, naše zaľúbené zebričky, sa zrodili v roku 2012. Odvtedy krášlia priechody pre chodcov pred Penziónom Bodva a Centrom voľného času CVrČek. Dnes, 25. septembra 2017, sme ich premaľovali. Veríme, že každému okoloidúcemu vyčaria úsmev na tvári a skrášlia deň.

22.9.2017mt ETM 2017 - Deň bez áut

Obrázok

Záver Európskeho týždňa mobility 2017 v našom meste patril našej krásnej výstave v CVrČkovi a netradičným hrám na Vodnej ulici. „Deň bez áut“, to bolo heslo dnešného dňa. Preto sme sa rozhodli, že jednu z ulíc v našom meste uzavrieme a zaplníme detičkami z materských a základných škôl. Deti si za súťažili v aktivitách Dopraváčik a Cestáčik, každý sa symbolicky "previezol“ na prekážkovej dráhe a vyslúžil si sladkú odmenu. Nakoniec sme si všetci, spokojní so svojim súťažným výkonom, pozreli krásnu výstavu, plnú kreatívnych výtvorov.

22.9.2017mt Oznam

Obrázok

Dnes, 22. septembra 2017, je posledný deň na zápis do krúžkov CVČ CVrČek!

 •  
 •  
 •  

21.9.2017mt ETM 2017 - Prezentačná výstava

Obrázok

Vážení spoluobčania, milí priatelia.

Počas Európskeho týždňa mobility, 22. septembra 2017, bude deň, ktorý sa v celej Európe volá Deň bez áut. Vtedy aj my uzavrieme časť Školskej ulice pri CVrČkovi a chystáme tam, okrem iného, prezentačnú výstavu prác šikovných Moldavčanov. Výstava sa bude volať „Čo dokážu Moldavčania vo svojom voľnom čase“. Ak máte záujem prezentovať svojho koníčka, prosíme Vás, kontaktujte nás najneskôr do 18. septembra 2017. Vieme, že v Moldave je veľa šikovných ľudí a veríme, že nám pri tejto originálnej aktivite pomôžu (Y) Budeme sa tešiť :-) Prosíme Vás, svoj záujem nám napíšte do správy. Ďakujeme!

20.9.2017mt ETM 2017 - Elektromobil

Obrázok

Viete, koľko pohonných látok musí natankovať na benzínke elektromobil? Nikoľko, lebo jeho stačí strčiť do zástrčky a nabiť 😊 A nabije sa aj samo, keď jazdí dolu kopcom. To a ešte všeličo iné sa o tomto autíčku budúcnosti dozvedeli deti zo školského klubu pri ZŠ ČSA dnes, 20. septembra 2017, počas 4. dňa ETM 2017. Ďakujeme p. Gabrielovi Lapšankému, že prijal naše pozvanie a trpezlivo deťom odpovedal na ich otázky a ešte ich aj na elektromobile povozil.

19.9.2017mt ETM 2017 - Na kolesách za zdravím

Obrázok

Cyklistika je nesporne jeden z najpopulárnejších športov, ktorý môžete robiť odmalička až do staroby. O tom sa presvedčili aj organizátori dnešnej aktivity „Na kolesách za zdravím", ktorá bola súčasťou ETM 2017 v našom meste. S vetrom vo vlasoch absolvovali symbolickú trasu zdravia deti a dospelí prevažne na bicykloch, ale aj na kolobežkách, či kolieskových korčuliach :-). Každý účastník dostal sladkú odmenu v podobe jabĺčka a ovocného džúsu. Hlavnými organizátormi aktivity boli pedagógovia zo Základnej školy na Severnej ulici. Blahoželáme im k vydarenej akcii a ďakujeme za skvelú spoluprácu.

18.9.2017mt ETM 2017 - Beh pre každého

Obrázok

Beh je pre človeka takou prirodzenosťou, ako pre vtáky lietanie. A tak dnes, 18. septembra 2017, symbolicky „preletelo“ našim mestom vyše 700 účastníkov Behu pre každého – behu pre všetkých. Vyjadrili tak svoju radosť z pohybu a podporili myšlienku ETM 2017, Zdieľanie vás dostane ďalej! CVrČkovi a veľkej rodine žiakov a pedagógov zo Základnej školy Československej armády 15, sa aktivita náramne vydarila. Ďakujeme aj všetkým ostatným školám, že sa k nim pridali. Spoluorganizátorom podujatia, členom Mestskej polície a zamestnancom Technických služieb ďakujeme tiež.

16.9.2017mt ETM 2017 - #MoldavaZdielaETM2017

Obrázok

Centrum voľného času CVrČek bude aj v tomto roku koordinovať program kampane Európsky týždeň mobility v meste Moldava nad Bodvou. 16. septembra 2017, pod názvom #MoldavaZdieľaETM2017, začne aktivita, ktorá sa rozbehne na Facebookovej stránke mesta Moldava n/B., zdieľať ju bude FB Centra voľného času CVrČek a po nich Vy a všetci Vaši známi. Jej cieľom je upozorniť ľudí, že začal ETM 😊 a tiež vyhrať národnú súťaž v kategórii "originálna aktivita" :-). Zdieľate s niekým vaše auto? Máte záujem, aby ste do práce nechodili autom sám? Myslíte si, že je efektívnejšie, ak sa s niekým dohodnete a chodíte do zamestnania viacerí, aby ste ušetrili čas, energiu, financie a aby ste zároveň prispeli k ochrane životného prostredia? Ak ste odpovedali na ktorúkoľvek otázku slovom "áno", tak zdieľacia akcia na našom FB je určená pre vás. Šírte spolu s nami osvetu o potrebe zdieľania dopravného prostriedku a uverejnite myšlienku Európskeho týždňa mobility prostredníctvom tohto plagátu! Koľko nás spolu bude?

 •  
 •  
 •  

14.9.2017mt Detská diskotéka

Obrázok

Nezabudnuteľné popoludnie plné dynamickej hudby, žiarivých svetiel a skvelého tanca zažil každý, kto prišiel 14. septembra 2017, na detskú diskotéku. Najväčšiu zásluhu na tom majú ujovia Richard Rákay a Roland Rollo Grosos ,ktorým touto cestou ďakujeme. K super zábave prispeli aj „tety a ujo“ z CVrČka. Výborne sa bavili všetky deti, ale dvojnásobnú radosť malo 30 detí, ktoré si odniesli nádielku z tomboly, o ktorú sa postarali: Slovenská pošta, Bodva servis, s.r.o., FLÓRA salón, ALLI – textil a galantéria, DANEX, MILK – AGRO, s.r.o., Papiernictvo Lívia Švajková, Karolína Sebestyénová, PARTY MIX, pani Podracká, pani Koritková a pani Gavulová. Ďakujeme veľmi pekne!

5.9.2017mt Rozvrh záujmových útvarov

Obrázok

Aby ste si mohli ešte jednoduchšie vybrať z našej ponuky, pozrite si v predbežnom rozvrhu, kedy, v akom čase, kde a s kým budú pracovať naše krúžky. Kde nájdete viac?

1. V bočných oknách našej stránky roluje okno "Záujmové útvary". Kliknite tam a rozbalia sa vám krúžky v abecednom poradí.

2. Prejdite kurzorom po obrázkoch a zistíte, čo skrývajú. Nájdete tam aj podrobné informácie.

3. Ak si chcete vybrať podľa dní, stačí kliknúť na deň v týždni a zistíte, v ktorý deň ktoré krúžky pracujú.

4. Rozvhr CVČ je zatiaľ bez štvrtého kolegu, bude doplnený na budúci týždeň.

Rozvrh CVČ sa môže zmeniť, ak sa do niektorého záujmového útvaru neprihlási do 14. septembra 2017 aspoň 5 detí a budeme ho musieť nahradiť iným krúžkom.

My veríme, že vy si vyberiete a vy verte, že sa na vás tešíme!

13.9.2017dd 3. Deň otvorených dverí

Obrázok

Naše Dni otvorených dverí dnes končia, ale pozor, my nekončíme a čakáme vás aj naďalej v CVrČkovi. Veľa detí má už vyhliadnutý krúžok a niektoré sa ešte len rozhodujú. Vďaka nášmu zriaďovateľovi, ktorý nám umožnil predĺžiť zápis, môžete prísť až do 22. septembra 2017. Na všetkých, ktorí sa už stihli prihlásiť, sa tešíme zajtra na našej prvej Diskotéke.

12.9.2017dd 2. Deň otvorených dverí

Obrázok

Náš nábor pokračuje ďalej :-) Dnes sme sa venovali deťom 3.ročníka zo ZŠ na ulici ČSA a deťom zo ŠK na ulici Severná. Naše predpoludnie a aj popoludnie prebiehalo v duchu dobrej nálady a deti sa znova dozvedeli kopu zaujímavostí, ktoré ich čaká v našom CVČ CVrČek.

11.9.2017dd 1. Deň otvorených dverí

Obrázok

Dnešný deň, 11. septembra 2017, prijali naše pozvanie deti zo ZŠ na ulici ČSA. Deťom z druhého ročníka sme predviedli zaujímavosti a porozprávali o našich pestrých záujmových útvaroch, aby sa presvedčili, že CVrČek je naozaj to najlepšie miesto pre nich.

3.9.2017mt Dni otvorených dverí

Obrázok

V termíne od 11. do 14. septembra 2017 v čase od 9:00 do 17:00 sa v CVrČkovi uskutočnia Dni otvorených dverí, v prepoludňajšéch hodinách pre školy a popoludní pre verejnosť.

 •  
 •  
 •  

9.9.2017dd Folklorika

Obrázok

Včerajší (9. september 2017) krásny festival plný folklóru sa nám podarilo obohatiť aj aktivitou pre tých najmenších. S deťmi sme navliekali koráliky a tak sme vytvorili krásne náramky a prstienky. Väčším záujemcom sme ukázali aj nové techniky a tak sa každé dieťa spokojné mohlo vrátiť domov s novými šperkami.

4.9.2017mt Oznam

Obrázok

Riaditeľstvo Centra voľného času CVrČek vypisuje výberové konanie na miesto vychovávateľa.

Viac informácií nájdete pod lupou.

 •  
 •  
 •  

3.9.2017kb Jasovské oslavy

Obrázok

Včera, 2. septembra 2017, v poobedňajších hodinách ste nás mohli stretnúť v obci Jasov. Deti sú vždy nadšené, keď sa na pár hodín premenia na ligotavú super hrdinku, veselú lienku, tigríča či iné postavičky a zvieratká. Sme radi, že sme mohli opäť rozdávať radosť tím najmenším.

1.8.2017mt Výzva

Obrázok

CVrČek hľadá spolupracovníkov - dobrovoľných vedúcich záujmových útvarov. Viac sa dozviete, ak kliknete na lupu :-)

 •  
 •  
 •  

31.7.2017mt Oznam

Obrázok

Milí priatelia!
Od 1. augusta 2017 do 28. augusta 2017 budú brány CVrČka zatvorené. Vychovávatelia z CVrČka budú čerpať zaslúženú dovolenku. Prebehne veľké upratovanie priestorov, na ktoré nie je počas roka priestor. Uskutočníme čiastočnú reorganizáciu priestorov. Pre deti chystáme kreatívne prekvapenie. Stretneme sa opäť 28. augusta 2017. Tešíme sa na vás a už zajtra vám ponúkneme zoznam záujmových útvarov, do ktorých sa môžete prihlásiť.

 •  
 •  
 •  

30.7.2017mt Aby prázdniny neboli prázdne

Obrázok

V dňoch od 3. do 28. júla 2017 zorganizovalo Centrum voľného času CVrČek pre deti štyri tábory. Ich cieľom bolo poskytnúť deťom možnosť oddýchnuť si, zrekreovať sa, posilniť si zdravie a zvýšiť telesnú zdatnosť. CVrČek k tomu pridal aj možnosť spoznať kultúrne a historické krásy Slovenska. Počas prvého pobytového tábora „Po stopách tatranských svišťov“ deti strávili týždeň na Štrbskom Plese v tatrách a navštívili Starý Smokovec a lanovkou vyšli na Hrebienok, kde oddychovali na „medvedej pláži“. Zašli aj do Tatranskej Lomnice do dokonalého múzea TANAP-u, pozreli si náučný film o svišťoch a nevynechali ani nádhernú Botanickú záhradu. Ďalší tábor bol venovaný športu. Počas tretieho prímestského tábora „Po stopách Levočskej bielej panej“ deti navštívili starobylé mesto Levoča práve v týždni osláv 500. výročia diela Majstra Pavla z Levoče. V rámci programu vzhliadli nadpozemsky krásny najvyšší drevený oltár na svete v Bazilike sv. Jakuba. A keďže išli po stopách bielej panej, spoznali aj lavicu v bazilike, kde sedávala, v Múzeu historickej radnice spoznali jej príbeh, poznali jej obraz a dozvedeli sa, v ktorom dome bývala. V ďalšom tábore, nazvanom „Po stopách kráľov“, navštívili mesto Stará Ľubovňa, v ňom historický kostol sv. Mikuláša a starobylý hrad Ľubovňa, ktorý bol v minulosti aj strážcom kráľovských korunovačných klenotov. V každom z táborov deti získavali nové poznatky, skúsenosti, kompetencie, veľa sa zabávali, tvorili a šantili. Vychovávatelia z CVrČka sa počas júla 2017 postarali, aby prázdniny prihlásených detí neboli prázdne.

 •  
 •  
 •  

28.7.2017mt Po stopách kráľov

Obrázok

V prímestskom tábore „Po stopách kráľov“ sme deťom okrem rekreácie a zábavy dali možnosť spoznať aj historické krásy, ktoré sa ukrýva „kráľovské“ mesto Stará Ľubovňa. Deti spoznali námestie, a pozreli si kostol sv. Mikuláša. Navštívili aj hrad Ľubovňa, kde vzhliadli aj korunovačné klenoty. Tábor sa uskutočnil v dňoch od 24. do 28. júla a zúčastnilo sa na ňom 11 dievčat a jeden chlapec. Ukončili sme ho tzv. „Kráľovským dňom“. Ak chcete vedieť viac, pozrite si fotografie.

21.7.2017mt Po stopách Levočskej bielej panej

Obrázok

V prímestskom tábore „Po stopách Levočskej bielej panej“ sme deťom okrem rekreácie a zábavy umožnili spoznať aj historické skvosty, ktoré sa nachádzajú v meste Levoča. Pridanou hodnotou bol aj fakt, že v týždni, v ktorom sme mesto navštívili, prebiehali oslavy 500. výročia od dokončenia oltára Majstra Pavla z Levoče. Deti spoznali aj množstvo legiend, súvisiacich s lokalitami, ktoré navštívili, či už s Levočou alebo s Turnianskym hradom. Tábor sa uskutočnil od 17. do 21. júna 2017 a zúčastnilo sa na ňom 15 dievčatiek. Tábor sme ukončili plesom princezien.

14.7.2017ms Po stopách športových disciplín

Obrázok

Počas tábora, nazvaného Po stopách športových disciplín sa veľa športovalo, hralo, kreslilo a súťažilo. Tete Diane a ujovi Martinovi bude za deťmi smutno, ale uvidia sa v septembri.

7.7.2017mt Po stopách tatranských svišťov

Obrázok

V dňoch od 3. do 7. júla 2017 vo Vysokých Tatrách, na Štrbskom Plese, v Penzióne Litvor, zorganizovalo Centrum voľného času CVrČek pobytový tábor s názvom „Po stopách tatranských svišťov“. Pätnásť detí a dvaja vychovávatelia sa počas neho pokochali krásou Štrbského plesa, mostíkov a Jazierok lásky. V sprievode horského vodcu vyšli k čarovnému vodopádu Skok. Zavítali do malebného Starého Smokovca a lanovkou vyšli na Hrebienok, kde oddychovali na „medvedej pláži“. Zašli aj do Tatranskej Lomnice do dokonalého múzea TANAP-u, pozreli si náučný film o svišťoch a nevynechali ani nádhernú Botanickú záhradu.
Ďakujeme všetkým našim 15-tim "malým tatranským svišťom", že nás celý týždeň poslúchali, že sa im nič nestalo a že sme s nimi zažili krásnych päť dní na najkrajšom mieste Slovenska, vo Vysokých Tatrách.

6.6.2017mt Informácie k letným táborom

Obrázok

Cieľom prázdninovej činnosti je poskytnúť deťom možnosť oddýchnuť si, zrekreovať sa, posilniť si zdravie, zvýšiť telesnú zdatnosť a spoznať kultúrne, historické a prírodné krásy Slovenska.
Obedy sú zabezpečené v reštauráciách, podľa výletov. Dieťa musí mať preukaz poistenca a tiež preukaz s fotografiou na autobus, aj na vlak!!! Deti nie sú poistené!
Do prímestského tábora (PT) si dieťa donesie desiatu, olovrant a prezuvky.
Príchod detí do PT je medzi 7:00 a 8:00, ak vás vychovávateľ neusmerní inak (v prípade výletov). Deti odchádzajú domov medzi 15:00 až 16:00.
Program sa môže zmeniť/upraviť v závislosti od počtu a veku prihlásených detí, od počasia a iných okolností.
Poplatky za tábor uhraďte na číslo účtu SK73 0200 0000 0017 4487 2754 do 16. júna 2017! Do správy pre prijímateľa uveďte meno dieťaťa a názov tábora.
Ak dieťa nenastúpi do tábora, je potrebné informovať o tom CVČ minimálne 2 týždne vopred. Pri chorobe (po predložení potvrdenia od lekára) sa dieťaťu vrátia poplatky podľa okolností uvedených nižšie. Ak niektoré služby boli zaplatené vopred, napr. cestovné lístky, rezervácie ubytovania, túto časť peňazí už vrátiť nemôžeme.
Viac informácií v CVČ.

 •  
 •  
 •  

2.7.2017mt Informácia o dostupnosti

Obrázok

Milí priatelia, z dôvodu, že niektorí vychovávatelia CVrČka sú s Vašimi deťmi v táboroch a iní čerpajú dovolenku, nás od 3. do 7. júla 2017 nebudete môcť v priestoroch CVrČka nájsť. Od 10. do 28. júla 2017, počas pracovných dní, tam budeme od 7:00 do 16:00, ak nebudeme práve na plánovaných výletoch. V mesiaci august 2017 budeme všetci čerpať dovolenku a priestory CVrČka sa budú upratovať. Stretneme sa koncom augusta. Ďakujeme za porozumenie. -Kolektív CVrČka-

 •  
 •  
 •  
 •  

30.6.2017mt Ďakujeme!

Obrázok

CVrČek ďakuje svojim členom, ich rodičom a všetkým priateľom za podporu počas celého školského roka 2016/2017. Ďakuje aj zamestnancom škôl a inštitúcií v našom meste za pomoc a spoluprácu. Ďakuje svojim dobrovoľníkom a externým zamestnancom za ich nezištnú prácu v prospech detí. Všetkým želá pekné chvíle oddychu na dovolenke, deťom veľmi krásne prázdniny.

Najkrajšie prázdniny želá deťom, ktoré strávia časť prázdnin s tetami a ujom z CVrČka :-)

28.6.2017ms Zápasenie

Obrázok

Posledný krúžok v šk. roku 2016/2017 - zápasenie.....všetkým členom CVrČka ďakujeme, že svoj voľný čas strávili u nás a prajeme Vám pekné a vydarené letne prázdniny a v septembri sa opäť vidíme 🙂 Ps: Za vzornú prezentáciu CVČ CVrČek a nášho mesta doma a v zahraničí Vám ĎAKUJEMEE :-)

 •  
 •  
 •  

27.6.2017dd Montessori

Obrázok

Na poslednom stretnutí ZÚ Montessori sa deti učili merať. Premerali či je širšia skriňa, či stolný futbal. Zisťovali, kto z nich je najvyšší a kto najnižší. Usporadúvali pásiky od najkratšieho po najdlhší a ešte mnoho iných zaujímavých vecí :-) A to všetko v našej novovytvorenej herni :-)

 •  
 •  
 •  

26.6.2017mt Rodičovské stretnutie

Obrázok

Rodičovské stretnutie k pobytovému táboru Po stopách tatranských svišťov sa uskutočnilo 26.6.2017 o 16:00 v priestoroch CVrČka.

 •  
 •  
 •  

24.6.2017mt Moldavský festival kultúry a športu

Obrázok

Počas včerajšieho festivalu kultúry a športu si kolektív CVrČka podelil úlohy. Tety Katka a Dianka maľovali na tvár a ruky, ujo Martin so svojimi zverencami predvádzali a propagovali zápasenie a teta Marika si prevzala odmenu za zapojenie sa do projektu "Vyčistime si Moldavu." :-)

22.6.2017mt Spolupráca

Obrázok

Dňa 22. júna 2017 sa v našom Centre voľného času CVrČek (CVČ) konala lokálna porada terénnych sociálnych pracovníkov. Program porady vznikol v spolupráci so zahraničným hosťom Hectorom Vecom, CVČ a Implementačnou agentúrou Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Hector Veca je zo Spojených štátov amerických a pracuje pre organizáciu Action NC, ktorá sa venuje ochrane ľudských práv v Severnej Karolíne. Pretože išlo o tak jedinečnú príležitosť vypočuť si prednášku zahraničného hosťa a o tému, ktorá je veľmi aktuálna aj pre pracovníkov CVČ, veľmi sme sa z tejto spolupráce tešili.

 •  
 •  
 •  

21.6.2017mt Partnerská návšteva

Obrázok

V dňoch od 16. do 20. júna 2017 pobudlo 29 detí/mladých ľudí z moldavských škôl, 4 vychovávatelia z CVrČka a 2 kuchárky z MŠ v letnom tábore Brumov, v Južných Čechách. Počas týchto dní navštívili aj Brno, hrad Špilberk a na ňom Kasematy a Rozhľadňu a vstúpili aj do Brnenského podzemia, do Labyrintu pod Kapustným trhom. Chvíľku nakupovali aj v najväčšom brnianskom nákupnom stredisku Vaňkovka. V partnerskom meste Tišňov strávili pár momentov v Inspiro (CVČ) a v základnej škole, kde sa posilnili chutným obedom. Ešte v ten deň si pozreli priepasť Machocha a Punkevnú jaskyňu. Posledný večer im spríjemnil svojou návštevou aj pán primátor nášho mesta, Slavomír Borovský s manželkou Zuzanou, prednostka úradu, Klára Vranaiová a vedúca odboru školstva, Taťjana Volková. Cestou domov sa výletníci zastavili v Ledniciach a pozreli si historické detské izby a múzeum bábok.

Ďakujeme mestu Moldava nad Bodvou za možnosť prežiť a vidieť to najkrajšie z Južnej Moravy a školám, že nám vybrali skvelé deti :-)

14.6.2017mt Maxi Dielnička

Obrázok

Dnes sme si všetci v CVrČkovi vyrábali stromčeky šťastia spolu s Dielničkármi:-)

 •  
 •  
 •  

14.6.2017mt Spoznaj svoje mesto

Obrázok

V spolupráci s Meským kultúrnym strediskom sme zorganizovali 14. júna 2017 zábavno-poznávaciu hru v uliciach nášho mesta pre žiakov základných škôl a gymnázia :-)

13.6.2017dd Bubble day

Obrázok

Dnes, 13. júna 2017 sa deti zo záujmových útvarov Gazdinky, CVrČkov parlament a Bábkové divadlo vybrali do mesta, ako jedna veľká rpdina a stali sa spoluorganizátormi zábavnej akcie s názvom BUBBLE DAY. "Sme šťastné deti a je to na nás vidieť". Smiech a dobrá nálada nám nemôžu chýbať a o tom svedčia aj naše krásne fotografie :-)

 •  
 •  
 •  

13.6.2017dd Montessori

Obrázok

Montessori detičky si dnes vyrobili vlastnoručne plastelínu. Načo všetko kupovať v obchode, keď sa to dá krásne vyrobiť aj vlastnoručne a ešte je to zábava? :-)

 •  
 •  
 •  

12.6.2017mt Živá knižnica

Obrázok

Dnes, 12. júna 2017, sa priestory CVrČka zmenili na Živú knižnicu. Tak, ako v každej správnej knižnici, boli tam knihy, knihovníci a aj čitatelia. Rozdiel bol v tom, že naše knihy boli živé a boli to páni Andrej Belak​, Igor Takáč​, Oto Horváth​ a Rudolf Rusňák​ a téma "Rómovia a spoločný život". Cieľom organizátorov bolo "otvoriť" mladým ľuďom z Gymnázia Štefana Moysesa oči a prinútiť sa pozrieť na svet pohľadom nezahalenými negatívnymi stereotypmi a predsudkami, ale vidieť život okolo nás aj z "druhej" strany. Či sa nám to podarilo, nevieme, veríme, že áno. Ďakujeme všetkým účastníkom, knihám aj čitateľom, za skvelé spoločné predpoludnie :-)

11.5.2017mt Oceňovanie

Obrázok

Každoročne mesto Moldava nad Bodvou ocení pri príležitosti Dňa detí tých najlepších z každej školy a školského zariadenia. Dnes, 8. júna 2017, ocenilo aj naše bábkoherečky, Katku Valkovskú, Dianu Šimkovú, Viktóriu Kočíkovú, Sabínu Podrackú, Sáru Hrutkaiovú a zápasníka Ľuboša Rozenberga. Blahoželáme:-)

4.6.2017mt TAKTIC

Obrázok

TAKTIC – to je nezabudnuteľný týždeň, ktorého cieľom je ukázať pestrosť činností centier voľného času (CVČ) na Slovensku. Tento rok sa do TAKTICu zapojilo 30 CVČ - členov Asociácie CVČ SR, medzi nimi aj my :-) Počas týždňa sme zorganizovali širokú paletu aktivít. Pripravili sme športové, kultúrne, zábavné aj tvorivé podujatia, plné detí, dospelých a hlavne radosti zo spoločne strávených chvíľ.
Bolo nám spolu dobre, naše milé deťúrence aj naši zlatí dospeláci <3
Ale nebuďte smutní, my pokračujeme ďalej, aj keď sme TAKTIC nateraz ukončili )

3.6.2017mt TaktiC - Deň Budulova spojený s Dňom detí

Obrázok

Dnes popoludní sme prijali pozvanie pracovníkov Mestského kultúrneho strediska, aby sme prišli maľovať detičkám na tvár a urobiť tvorivú dielňu. A tak sme prišli a robili... Pri dvoch stánkoch čakali dlhéééé rady - pri stánku s pivom a pri našom

3.6.2017mt Taktic - VIRVAR

Obrázok

Dnes, 3. júna 2017, sme sa vybrali do Košíc na VIRVAR – Dni bábkového divadla a hier pre rodiny. Skoro ráno sme si „zashopingovali“ v Auparku a potom sme sa venovali našej láske – bábkovému divadlu. Pozreli sme si rozprávku BOŽIE OPICE Z VERTEPU v podaní zakarpatského akademického oblastného divadla bábok BAVKA z Užhorodu, fenomenálneho Tomáša Plaszkého a jeho rozprávky JANKO HRAŠKO a KLAUNIÁDA a do tretice Banskobystrické HARRY Teáter a ich rozprávku GAŠPARKO A RADCA Z PEKLA. Bolo super! :-)

2.6.2017kb TaktiC - Noc s CVrČkom

Obrázok

Obľúbená Noc s CVrČkom nemohla chýbať ani v roku 2017. Do Centra voľného času zavítalo dvadsať detí a trávili spolu úžasnú noc plnú prekvapení a zábavy. Večer bol plný hier, smiechu a samozrejme nemohlo chýbať ani chutné občerstvenie a večerný film v podobe rozprávky. Bol to nezabudnuteľný zážitok pre každého.

1.6.2017dd TaktiC - Živé detské sochy

Obrázok

Medzinárodný deň detí sme oslávili atraktívnou aktivitou v meste s názvom Živé sochy. Popoludnie sa nám náramne vydarilo a podarilo sa nám vyčarovať úsmev mnohým deťom a chodcom v meste. Naše krásne živé figúrky sme za ich šikovnosť odmenili sladkou odmenu.

29.5.2017mt TaktiC - Folklórny CVrČek

Obrázok

Naše druhé podujatie v rámci aktivít TAKTIC máme úspešne za sebou. Ďakujeme nášmu priateľovi, Adriánovi Juríčkovi za nádherné fotografie z nášho veľkého vystúpenia v pondelok, 29. mája 2017. Sú prekrásne :-) Ďakujeme aj pánovi učiteľovi zo ZUŠ, Mgr. Jánovi Hricovi, za ozvučenie nášho programu. Ďakujeme hosťom, pani riaditeľkám PaedDr. Jolane Liszkaiovej a PaedDr. Papp Andrei, že prijali naše pozvanie a poctili nás svojou prítomnosťou. Ďakujeme všetkým mamkám, ktoré tŕpli spolu so svojimi deťmi a s nami, aby sa všetko dobre vydarilo, ďakujeme oteckom, ktorí hrdo fandili svojim deťúrencom, ďakujeme starým rodičom, ktorí možno aj so slzami dojatia sledovali svojich drahých vnúčikov, ďakujeme všetkým priateľom CVrČka za ich priateľstvo. Sme veľmi radi, že ste tam boli s nami.

31.5.2017mt TaktiC - Folklórny CVrČek

Obrázok

Naše vystúpenia pre spolužiakov, 30. a 31. mája 2017, sa nám náramne vydarili. Deti predviedli svoje výtvory, tance, športové výkony a bábkové divadelné kreácie. Diváci im srdečne tlieskali, spievali spolu s nimi a tým vytvárali skvelú atmosféru. Viacerí z nich už teraz prejavili záujem pracovať v niektorom z našich záujmových útvarov. A my v CVrČkovi sa na nich veľmi tešíme :-)

28.5.2017ms TaktiC - Turnaj O pohár riaditeľky CVČ

Obrázok

Tak, aj naše Centrum voľného času CVrČek zahájilo týždeň aktivít CVČ na Slovensku pod názvom TAKTIC. V spolupráci zo Zápasníckym klubom Moldava nad Bodvou sme dnes, 28. mája 2017, v priestoroch telocvične ZŠ na Severnej ulici, zorganizovali II. ročník turnaja v zápasení voľným štýlom O pohár riaditeľky Centra voľného času CVrČek. Na turnaji sa zúčastnili zápasnícke kluby zo štyroch krajín Európy – Slovenska, Poľska, Maďarska a Čiech. Atmosféra na turnaji bola perfektná. Rodičia, tréneri a všetci zúčastnení podporovali malých zápasníkov, fandili, tlieskali, skandovali. Na podujatí sme pokrstili aj nové logo ZK Moldava nad Bodvou. Ďakujeme pánovi primátorovi nášho mesta, JUDr. Ing. Slavomírovi Borovskému a všetkým, ktorí nás podporili a poctili svojou účasťou. Ďakujeme aj sponzorom, dobrovoľníkom a rodičom, ktorí nám pomáhali. Blahoželáme všetkým súťažiacim k ich výkonom. Bolo nám spolu dobre a veríme, že si to ešte zopakujeme :-)
Podrobné výsledky prinesieme čoskoro :-)

24.5.2017kb Výtvarníček

Obrázok

Dnešný vetrík rozfúkal vlásky asi každému. Pozrite si našich krásnych strapatých panáčikov ako im vlasy rozfúkal "vetrík" u nás v CVrČkovi. :-)

 •  
 •  
 •  

24.5.2017mt Dielnička

Obrázok

Dnes sme sa naučili poskladať papierovú krabičku a zároveň sme si ju vymaľovali:-)

 •  
 •  
 •  

23.4.2017dd Montessori

Obrázok

Dnes sme rozvíjali vývojovo vyššiu formu myslenia- logické myslenie. Detičky sa zabávali zábavnými kartičkami a lúštili jednoduché rovnice. Naše hry sa veľmi osvedčili, detičkám sa veľmi páčili :-)

 •  
 •  
 •  

20.5.2017ms II. kolo krajskej ligy

Obrázok

Samuel Palkó a Ľuboš Rozenberg dnes, 20. mája 2017, na druhom kole krajskej žiackej ligy zvíťazili vo svojich hmotnostných kategóriách. Na súťaži v Snine sa predstavilo vyše 60 pretekárov zo 6-tich klubov a oddielov z východného Slovenska. Chlapcom a trénerovi gratulujeme.

 •  
 •  
 •  

17.5.2017 Nakuknite k nám

Obrázok

Nakuknite pod fotoaparáty a zistite, čo sa dialo u nás v stredu, 17. mája 2017 :-)

12.5.2017dd Atletická súťaž

Obrázok

Dňa 12. mája 2017 sme sa zúčastnili na Detskej PTS a Detskej štafetovej lige pre Košický kraj v športovom areáli ZŠ Československej armády v Moldave nad Bodvou. Celkovo sa na tejto atletickej súťaži zúčastnilo osem družstiev a medzi nimi boli aj členovia CVČ CVrČek. Náš tím bol výnimočný tím, že jeho zostava pozostávala z najmenších súťažiacich v rámci celej súťaže. Súťažné disciplíny, v ktorých sme súťažili, boli nasledovné:
• Skok do diaľky z miesta štafetovou formou
• Štafetový beh v kombinácii šprint a beh cez prekážky
• Hod plnou loptou z kolien cez hlavu
• Prekážková dráha "formula"
• Hod loptičkou so stuhou do kruhu
• 3-minútový vytrvalostný beh Detičkám, menovite Patrik Bobko, Dávid Fiľakovský, Simonka Urbanková, Rebeca Milický, Matteo Maďar, Viktor Szabó, Zoé Bráz a Katarína Kuľhová ešte raz gratulujeme a veríme, že ich príjemné zážitky zo súťaže ich motivujú k dosiahnutiu ďalších krásnych výsledkov.

 •  
 •  
 •  

11.5.2017ms Zápasenie

Obrázok

Prechádzali ste dnes pod oknami CVrČka? Počuli ste ten smiech, radosť a bojové povzbudzovanie? Určite áno :) V našej improvizovanej telocvični prebiehal "boj" na kolenách:-)

11.5.2017kb Tvorivá dielňa

Obrázok

Dnes, 11. mája 2017, ku nám zavítali deti so Spojenej školy z Moldavy nad Bodvou. Strávili sme spolu príjemné predpoludnie a pripravili sme krásne darčeky pre mamky na ich sviatok.

 •  
 •  
 •  

10.5.2017kb Výtvarníček

Obrázok

Ľúbim kvietky, ľúbim vtáčky, každú hračku maličkú,lež najväčšmi zo všetkého, ľúbim svoju mamičku. Deti zo záujmového útvaru Výtvarníček :-)

 •  
 •  
 •  

10.5.2017mt Dielnička

Obrázok

Mamka moja, mamka zlatá, kto tú tvoju prácu zráta? Varíš nám, perieš nám, obrázok Ti z lásky dám. Deti z Dielničky :-)

 •  
 •  
 •  

10.5.2017ms Zápasenie

Obrázok

Pozrite si hviezdy dňa - Sama a Ľuba a ich nácvik techniky :-)

 •  
 •  
 •  

9.5.2017kb Gazdinky

Obrázok

Gazdinky dnes piekli tortu :-)

 •  
 •  
 •  

6.5.2017ms Medzinárodný turnaj v zápasení

Obrázok

V Nyiregyháza, v Maďarsku, získal Samko Palkó štvrté miesto a Ľubko Kaščák ôsme miesto! Na turnaji sa zúčastnili zápasníci z Talianska, Rumunska, Ukrajiny, Maďarska a zo Slovenska.

Chlapci, ďakujeme vám za vzornú reprezentáciu Centra voľného času CVrČek:-)

 •  
 •  
 •  

5.5.2017ms Zápasenie

Obrázok

Pozrite si Dávida a jeho skrotenie rovnováhy na balančnej polkruhovej lopte a našich najmenších zápasníkov a zápasníčky :-)

3.5.2017mt Dielnička

Obrázok

Hyacint je hitom tohoročnej jari. My sme si ho na Dielničke vyrobili z papiera :-)

 •  
 •  
 •  

30.4.2017mt Snehulienka a sedem trpaslíkov

Obrázok

Dievčatá zo záujmových útvarov Bábkové divadlo si dnes, 2. mája 2017, užili krásnu rozprávku o Snehulienke a siedmych trpaslíkoch v prevedení najlepších juhočeských bábkohercov - Marčíkovcov. A pretože sme boli od "fachu" :-), pán Vít sa s nami odfotografoval a venoval nám aj zopár milých slov a bábkohereckých rád. Ďakujeme za famózny zážitok:-)

30.4.2017mt 2 percentá

Obrázok

Milí rodičia a priatelia CVrČka

Ďakujeme Vám, že ste darovali svoje 2% až 3%(dobrovoľníci) zo svojich daní z príjmov nášmu Rodičovskému združeniu pri CVČ. Vaše % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podpory v rozvíjaní našich voľnočasových aktivít v prospech vašich/našich detí.

Veľmi si to vážime!

29.4.2017kb Výlet do ZOO

Obrázok

Dňa 29. apríla 2017 sme zorganizovali výlet do Košickej ZOO. Spolu s jedenástimi dievčatkami sme sa plní očakávaní zo zážitkov vrhli do krajiny zvieratiek. Počas dňa sme kŕmili kozičky, alpaky a lamy, obdivovali sme hravé surikaty a množstvo iných zvierat. Pozreli sme si aj krásnych tigrov, levice a nezabudli sme ani na spiace medvede. Najväčším zážitkom pre nás však bolo kŕmenie ťavičky. Návšteva ZOO patrí k najobľúbenejším činnostiam detí, o tom svedčili aj ich spokojné tváre detí a úsmevy.

29.4.2017ms Medzinárodný turnaj v zápasení

Obrázok

V Starej Ľubovni sa v sobotu, 29. apríla 2017, uskutočnil Medzinárodný turnaj v zápasení O pohár primátora. Naši chlapci si domov priniesli striebro a bronz. Výsledky:
Ľuboš Rozenberg II. miesto vo váhe do 56 kg
Thomas Graban III. miesto vo váhe do 44 kg
Dávid Almáši 8. miesto vo váhe do 33 kg

Chlapci, ďakujeme vám za vzornú reprezentáciu Centra voľného času CVrČek:-)

 •  
 •  
 •  

27.4.2017ms Zápasenie

Obrázok

Zápasenie - nácvik techniky - útok na nohy :-)

 •  
 •  
 •  

27.4.2017mt Freez dance

Obrázok

Medzi pekné vystúpenia bude patriť aj choreografia našich šikovných rómskych dievčatiek

 •  
 •  
 •  

27.4.2017kb Moderné dievčatá

Obrázok

Hovorí sa, že keď budeme chodiť s knihou položenou na hlave, budeme mať správne držanie tela. Chcete vedieť kto vydržal chodiť s knihou na hlave najdlhšie z našich Moderných dievčat? Ak áno, prihláste sa na náš krúžok a dozviete sa :-)

 •  
 •  
 •  

26.4.2017mt Bábkové divadlo 2

Obrázok

Pozrite si selfie z Bábkového divadla 2:-)

 •  
 •  
 •  

26.4.2017mt Dielnička

Obrázok

Deň mamičiek sa blíži a tak Dielničkári dnes šili srdiečka :-)

 •  
 •  
 •  

25.4.2017mt Poplatky 2017

Obrázok

Milí rodičia, končí sa ďalší štvrťrok a my Vás chceme opätovne požiadať o zaplatenie poplatku za záujmový útvar, ktorý navštevuje Vaše dieťa v CVČ CVrČek. Poplatok činí 9 €/krúžok za tri nasledujúce mesiace apríl, máj a jún/ prípadne 18 €/krúžok pre deti, ktoré boli do CVČ zaevidované po 15. septembri 2016 . Poplatky uhraďte na číslo účtu SK73 0200 0000 0017 4487 2754, do správy pre prijímateľa uveďte meno dieťaťa a názov záujmového útvaru. Platiť v hotovosti nebude možné! Vyberanie poplatkov sa v prvom polroku pretiahlo na tri mesiace, administratívne aj osobne zaťažovalo vychovávateľov a ešte stále máme deti, ktoré nezaplatili poplatky ani za prvý štvrťrok. Z toho dôvodu Vám oznamujeme, že pre deti, ktoré nebudú mať vyplatený poplatok k 30. aprílu 2017, do Školského klubu, ani do Materskej školy nebudeme môcť prísť :-( Za zaplatenie poplatku a porozumenie vopred ďakujeme. -tím CVrČka-

 •  
 •  
 •  

25.4.2017dd Montessori

Obrázok

Dnes sme definovali jedlo. Pomocou zábavnej aktivity sme sa učili uvedomovať si štyri základné chute a to sladkú, slanú, kyslú a horkú. Detičky sa výborne pobavili a pri ochutnávaní vznikli aj famózne fotografie. :-)

 •  
 •  
 •  

25.4.2017mt Bábkové divadlo 1

Obrázok

Dievčatá z "krúžku" Bábkové divadlo 1 dnes mali svojich prvých divákov:-)

 •  
 •  
 •  

25.4.2017ms Vyčistime si Moldavu

Obrázok

Aj CVrČkári sa zapojili do projektu Vyčistime si Moldavu. Kolektív pedagógov a detí vyčistil lokalitu pri Penzióne Bodva vrátane nábrežia Bodvy 25. apríla 2017.

24.4.2017dd Malí vedci

Obrázok

Na našej malej zostave fotografií z dňa 24.04.2017 si môžete pozrieť ako merali Malí vedci svoj reakčný čas pomocou pravítka a ako sa bavili pri aktivite znázorňujúcej zotrvačnosť telies.

 •  
 •  
 •  

24.4.2017ps Poľovníček

Obrázok

Zopár fotografií z činnosti Poľovníčka :-)

24.4.2017kb Zumba

Obrázok

Naše "veľké zumbistky" :-) Škoda, že skoro nikdy nie sú v plnej zostave :-( Nacvičiť peknú choreografiu je potom veľmi náročné.

 •  
 •  
 •  

21.4.2017mt Odborný seminár

Obrázok

CVrČkov tím sa spolu s 54 kolegami zo 14 centier voľného času z Košického a Prešovského kraja zúčastnil v dňoch 20. – 21. apríla 2017 na odbornom seminári. Podujatie v prekrásnom prostredí Sninských jazier zorganizovala Asociácia centier voľného času na Slovensku. Počas prvého dňa sa vychovávatelia zúčastnili na workshopoch Zážitkové učenie/ prípadová štúdia pod vedením zahraničného lektora Radeka Hanuša a jeho tímu z Olomouca a tiež získavali prezentačné a komunikačné zručnosti pod vedením Veroniky Fitzekovej. Na druhý deň navštívili vodnú nádrž Starina a dostali sa do priestorov, kde sa bežní turisti nedostanú. Pozreli si aj sninské "bio" kúpalisko. CVrČkov tím veľmi pekne ďakuje svojmu zriaďovateľovi za túto príležitosť získať nové poznatky. Ďakuje aj rodičom za ústretovosť a porozumenie. Veľká vďaka patrí aj kolegom z iných centier za perfektnú atmosféru na podujatí, skvelým lektorom za množstvo informácií a všetkým organizátorom za perfektne pripravenú aktivitu.

 •  
 •  
 •  

19.4.2017mt Dielnička

Obrázok

Vo výchovno-vzdelávacom pláne mali dnes Dielničkári napísané, že majú ilustrovať slovenskú ľudovú rozprávku. Hádajte, ktorú im teta Marika prečítala? Uhádli ste, r ozprávka mala názov Ako šlo vajce na vandrovku. Najkrajšie práce sme zaslali do súťaže Staň sa ilustrátorom:-)

 •  
 •  
 •  

19.4.2017mz Break dance

Obrázok

Breakeri tiež neleňošia a poctivo nacvičujú a skúšajú nové tanečné prvky:-)

 •  
 •  
 •  

19.4.2017kb Výtvarníček

Obrázok

Ceruzka je čertík hravý, čáry-máry, deti baví. Zabavili sme sa aj my a nakreslili krásne tvary. Na výtvarníčku nás to baví, veď pozrite sa milé dámy, milí páni:-)

 •  
 •  
 •  

14.4.2017dd Veľkonočný výlet do planetária

Obrázok

Včera, 13. apríla 2017, sme uskutočnili vydarený výlet. Do Košíc sme sa zviezli vlakom, ktorý sa deťom ohromne páčil, obzvlášť tým, ktorí s ním ešte necestovali. V krásnom Centre voľného času Košice Domino nás už čakali a pekne nás privítali. Zažili sme tam veľa zábavy, videli a naučili sme sa aj veľa zaujímavého. Najviac sa nám však páčilo v planetáriu, kde sme obdivovali vesmírne objekty, planéty a hviezdu oblohu, ktorá nás priam očarila. Spokojní a plní nových zážitkov sme sa vrátili domov, späť do nášho mestečka. Tento prázdninový deň sa nám naozaj vydaril.-

11.4.2017 Živé sochy

Obrázok

Rozhodli sme sa, že dnes 11. apríla 2017, si spestríme každodennú fádnosť a urobíme niečo bláznivé, pretože aj Apríl je bláznivý. Takto vznikla naša Apriliáda. Detské živé sochy vzbudili veľký záujem obyvateľov v našom meste a ani sa im nečudujeme. Detičky boli veľmi šikovné a ich zaujímavé kostýmy, spojené s rôznymi pózami, boli naozaj pútavé. Naša Apriliáda je už za nami, ale sme si istí, že si ju určite zopakujeme :-)

 •  
 •  
 •  

11.4.2017ms Zápasenie

Obrázok

Akrobatické kúsky pokračovali dnes, 11. apríla 2017, aj na Zápasení. Vyzerá to tak, akoby naše deti boli z gumy :-)

 •  
 •  
 •  

11.4.2017ms Gymnastika

Obrázok

Dnes, 11. apríla 2017, sa na Gymnastike nacvičovali priam akrobatické kúsky :-)

 •  
 •  
 •  

11.4.2017dd Montessori

Obrázok

Deti na ZÚ Montessori si 11. apríla 2017 vyrobili Veľkonočný veniec. Ak chcete vedieť aký, kliknite na ikonu fotoaparátu :-)

 •  
 •  
 •  

11.4.2017kb Veľkonočná tvorivá dielňa

Obrázok

Na Veľkú noc sa tešia aj deti zo Spojenej školy v Moldave nad Bodvou. CVrČek pre nich 11. apríla 2017 pripravil tvorivú dielňu, na ktorej si vymaľovali vajíčka, vytvorili si z nich veniec a pozreli si film o Veľkonočných tradíciách. Veľmi sa im v CVrČkovi páčilo a sľúbili, že prídu aj nabudúce :-)

 •  
 •  
 •  

10.4.2017kb Zumba

Obrázok

Fotografie z dnešného nácviku zumby nájdete pod ikonou fotoaparátu :-)

 •  
 •  
 •  

10.4.2017dd Malí vedci

Obrázok

Dnes sme skúmali to, že ako mení farbu šťava z červenej kapusty, keď do nej pridáme niečo kyslé alebo zásadité. So správnymi prísadami dosiahneme krásne farby. My sme farbili pomocou prísad a chemikálií, ako uhličitan sodný, kyselina vinná, citrón, sóda bikarbóna a ocot. Dostali sme krásne farby - fialovú, ružovú, červenú, zelenú a modrú.

 •  
 •  
 •  

10.4.2017ps Poľovníček

Obrázok

Naši malí "poľovníčkovia" mali za úlohu vypracovať projekt, v ktorom si vybrali jedno lesné zvieratko a mali o ňom zistiť čo najviac informácií. O zvieratkách vedia mnoho, presvedčte sa sami :-)

 •  
 •  
 •  

7.4.2017dd Pohybovka

Obrázok

"Rozhýbať všetky deti" - to je jeden z výchovno-vzdelávacích cieľov CVrČka. Na Pohybovke, 7. apríla 2017, sa nám to naozaj podarilo :-)

 •  
 •  
 •  

6.4.2017mt Čo sa mi snívalo - vyhodnotenie

Obrázok

Dnes, 6. apríla 2017, sme v CVrČkovi vyhodnocovali výtvarnú súťaž v tvorbe obrázkov na počítači pod názvom „Čo sa mi snívalo“ resp. „O čom snívam“. Všetkým víťazom, ktorých vybrali vychovávatelia CVrČka, sme darovali diplom, zápisník – do ktorého si budú zapisovať svoje sny a pero, aby ich mali čím zapísať :) Víťazom v každej kategórii CVrČkári darovali darček navyše. A jednému súťažiacemu, víťazovi 3. kategórie, sa za pomoci pána Branislava Kondrčíka z Levíc, majiteľa firmy Futbalshop.sk, podarilo splniť sen, ktorý nakreslil, naozaj. Marek Hudák sníval o kopačkách a dnes ich dostal. Pán Branislav mu k nim napísal: „Snáď sa poteší :) a prinesú mu šťastie. Do jeho ďalšieho futbalového, ale aj osobného života, mu prajeme všetko dobré.“ A my tomuto pánovi s veľkým a dobrým srdcom VEĽMI PEKNE ĎAKUJEME! Podarilo sa nám splniť sen aj dvanástim deťom, ktoré snívali o koníkoch. Vybavili sme pre nich „koníkové predpoludnie“ u pani Bc. Eriky Čajkovskej. Súťažiacej, Eve Szalaiovej, zasa splní sen pani Mgr. Katarína Kmeťová a zasvätí ju tajomstiev hry na gitare. Aj týmto skvelým ľuďom VEĽMI PEKNE ĎAKUJEME! Na našej malej slávnosti nás poctila svojou prítomnosťou aj vedúca odboru školstva, pani Mgr. Taťjana Volková. Táto súťaž sa skončila a my sa tešíme na ďalšie" Na záver by sme chceli citovať záverečné slová pani riaditeľky CVrČka, Mgr. Marie Tóthovej: „Sila človeka spočíva predovšetkým v jeho schopnosti napĺňať svoje sny. Želám Vám, milé deti, odvážne sny a úspešné kroky smerujúce k ich naplneniu.“

5.4.2017mt Dielnička

Obrázok

"Tvorilkovia" z Dielničky dnes vyrábali závesnú Veľkonočnú dekoráciu a nazvali ju Veľkonočný plot :-)

 •  
 •  
 •  

5.4.2017kb Výtvarníček

Obrázok

Detičky z Výtvarníčka sa už chystajú na sviatky ... :-)

 •  
 •  
 •  

5.4.2017dd Gymnastika pre dievčatá

Obrázok

Pozdravujeme Vás zo záujmového útvaru Gymnastika pre dievčatá. Ostatným dievčatkám prajeme skoré uzdravenie!

 •  
 •  
 •  

4.4.2017 Nakuknite k nám

Obrázok

Nakuknite pod fotoaparáty a zistite, čo sa dialo na Tancujúcich nôžkach, Montessori, Bábkovom divadle 1 a Zápasení :-)

31.3.2017mt Čo sa mi snívalo - súťaž

Obrázok

CVrČek v januári 2017 vyhlásil pre deti a mládež tradičnú súťaž v tvorbe obrázkov na počítači, tento krát na tému "Čo sa mi snívalo".
"Je krásne mať sny, ešte krásnejšie je tie sny prežiť". A preto sme sa my v CVrČkovi úplne netradične rozhodli túto súťaž sami vyhodnotiť a niektoré sny detí aj splniť.

 

Víťazi, ktorých vybrali tety Marika, Katka a Dianka a ujo Martin:

I. kategória:

Alexandra Bartaová, ZŠ ČSA MNB - obrázok

Hugo Pisko, ZŠ Paňovce - obrázok

Nelka Ujcová, ZŠ Paňovce - obrázok

Matúš Benco, ZŠ Paňovce - obrázok

II. kategória:

Natália Jassová, ZŠ ČSA MNB - obrázok

Alexandra Ballóková, ZŠ ČSA MNB - obrázok

Denisa Zboraiová, ZŠ ČSA MNB- obrázok

Dávid Spišák, ZŠ ČSA MNB- obrázok

III. kategória:

Marek Horváth, ZŠ a G s VJM MNB - obrázok

Petra Janočková, ZŠ ČSA MNB - obrázok

Rajczi Vanda, ZŠ a G s VJM MNB - obrázok

Adriana Bernárová, ZŠ ČSA MNB - obrázok

 

IV. kategória:

Dominik Filakovský, ZŠ ČSA MNB - obrázok

Eva Szalayová, ZŠ ČSA MNB - obrázok

Norbert Sándor, ZŠ ČSA MNB - obrázok

 

 

Víťazka internetového hlasovania - 72 Páči sa mi to

Patrécia Ádámová, ZŠ ČSA MNB - obrázok,

Víťazom blahoželáme! Touto cestou ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili a hlavne tým, ktorí nám pomohli splniť detské sny. Ich mená zverejníme na vyhodnotení súťaže vo štvrtok, 6. apríla 2017, o 10:00, v bábkovej sále CVrČka.

29.3.2017kb Výtvarníček

Obrázok

Naši škôlkarikovia sa tiež zapojili do tvorenia pútavých plagátov ku Dňu Vody a vytvorili krásny rybník plný farebných rybičiek :-)

 •  
 •  
 •  

29.3.2017mt Dielnička

Obrázok

Pomaličky sa blíži Veľká noc a my, deti z Dielničky, sme sa už začali chystať na tento krásny sviatok, plný tradícií. Vyrobili sme si krásnu dekoráciu z prútikov a malých kraslíc. Sme si isté, že naše krásne výtvory skrášlia naše domovy a upútajú pozornosť našich hostí a šibačov :-)

 •  
 •  
 •  

29.3.2017dd Klub mamičiek

Obrázok

Zábava v CVrČku graduje :-)

 •  
 •  
 •  

27.3.2017dd Malí vedci

Obrázok

Naši malí vedci majú za sebou už veľa úspešných experimentov a preto sme sa rozhodli, že dnes 27.3.2017 si odskúšame aj jeden náročneší pokus. Za úlohu sme mali nafúknuť balón pomocou chemickej reakcie. Použili sme hydroxid sodný, alobal, sklenenú flašu a balón. Plynom nafuknutý balón sme následne aj zapálili. Deti získali znova nové skúsenosti a poznatky zo sveta vedy a chémie.

 •  
 •  
 •  

25.3.2017ms Majstrovstvá Slovenska

Obrázok

Na tohtoročných Majstrovstvách SR v Bánovciach nad Bebravou (24.-25. marca 2017) v zápasení voľným štýlom nás reprezentovali Samuel Palkó a Ľuboš Rozenberg. Pre oboch našich zápasníkov to bola premiéra na takomto vrcholnom podujatí. Samo obsadil vo svojej hmotnostnej kategórii 5. miesto a Ľubo 12. miesto. Aj keď sa im nedarilo podľa ich predstáv, ďakujeme aj im, aj trénerovi Bc. Martinovi Scirankovi, za reprezentáciu CVrČka. Veríme, že o rok to bude ešte lepšie! Na podujatí štartovalo 129 zápasníkov z 24 klubov a oddielov.

 •  
 •  
 •  

25.3.2017mt Zelený certifikát

Obrázok

Centrum voľného času CVrČek dostalo od SEWA - European Recycling Platform Zelený certifikát za zabezpečenie ekologickej recyklácie a spracovania elektroodpadu v roku 2016. Ďakujeme!

 •  
 •  
 •  

25.3.2017dd Hodina Zeme

Obrázok

Hovorí sa, že vesmír je nekonečný a len na planéte Zem je život. Prečo si potom našu planétu nechránime? Túto otázku si položilo 6 svedomitých detí a dve pani vychovávateľky v sobotu, 25. marca 2017 večer, počas Hodiny Zeme, keď čakali na ostatných. Neprišli :-( Ale to im vôbec nevadilo. Perfektne sa pri sviečkach zabavili, zahrali a pri srdiečkach ich hrial pocit, „že pomohli zachrániť ľadového medveďa“ presne tak, ako sa pri každom vypínači svetla v CVrČkovi dočítate: „Vypni svetlo, zachrániš ľadového medveďa“. Tí čo tam chodíte, to už viete :-) Ďakujeme pani vychovávateľkám a deťom, že sa pridali k miliónom ľudí na celom svete a podporili Hodinu Zeme!

22.3.2017kb Výtvarníček

Obrázok

Naši škôlkarikovia sa tiež zapojili do tvorenia pútavých plagátov ku Dňu Vody a vytvorili krásny rybník plný farebných rybičiek :-)

 •  
 •  
 •  

22.3.2017dd Deň vody

Obrázok

VODA...
Je v nás a mimo nás.
Je každého a nikoho.
Je z neba, je zo zeme, je medzi nebom a zemou.
Je tu, aby sme prežili, je tu pre nás a je tu sama pre seba.
Je nezničiteľná, a pritom zraniteľná.
Voda je pre nás tak samozrejmá, každodenná a bežná, že jej prítomnosť zväčša vôbec nevnímame a jej jedinečnosť a nenahraditeľnosť si často vôbec neuvedomujeme.
Deti z Centra voľného času CVrČek si dnes, 22. marca, pripomínajú vzácnosť vody tvorivou prácou a milými odkazmi pre vodu. Odkazy sa budú doplňovať počas priebehu celého Dňa vody :-)

 •  
 •  
 •  

21.3.2017mt Svetový deň bábkového divadla

Obrázok

21. marec je okrem iného aj Svetovým dňom bábkového divadla. Pri tejto príležitosti naše bábkoherečky vzali svoje milované maňušky von, aby sa trošku prevetrali :-) Verte, či nie, vzbudili s nimi nemalú pozornosť okoloidúcich ;-) Dievčatá odkazujú všetkým priateľom CVrČka, nech sa im dnešný deň premení na rozprávkový:-)

 •  
 •  
 •  

18.3.2017mt Vesmír očami detí

Obrázok

Našich jedenásť šikovných deti z Dielničky získalo v súťaži Vesmír očami detí cenu Kultúrneho Centra Údolia Bodvy a Rudohoria za svoju kolektívnu prácu "Kalendár plný vesmírnych strašidiel". Veľmi sa tešíme a srdečne blahoželáme :-)

15.3.2017mt Dielnička

Obrázok

Dnes, 15. marca 2017, sme si s deťmi na Dielničke urobili Morenu zo šúpolia :-)

 •  
 •  
 •  

15.3.2017kb Výtvarníček

Obrázok

Naše šikovné detičky zo záujmového útvaru Výtvarníček vytvorili krásnych robotov z geometrických tvarov. Detičkám sa tvorenie veľmi páčilo:-)

 •  
 •  
 •  

15.3.2017dd Klub mamičiek

Obrázok

Dnes, 15. marca 2017, sa mamky naučili ušiť si tulipán a trochu aj aranžovali :-) A čo robili deťúrence? Tie pomáhali alebo sa veselo hrali :-)

 •  
 •  
 •  

26.2.2017mt Oznam o výberovom konaní

Obrázok

Primátor mesta Moldava nad Bodvou vyhlasuje výberové konanie na pozíciu - riaditeľ Centra voľného času. Viac informáciá nájdete pod lupou.

 •  
 •  
 •  

14.3.2017kb Gazdinky

Obrázok

Gazdinky sa dnes dozvedeli nové informácie o pyramíde jedla a spravili si zdravé raňajky :-)

 •  
 •  
 •  

14.3.2017dd Montessori

Obrázok

Dnešný záujmový útvar s názvom Montessori bol o farbách a o veľkostiach telies a predmetov. S detmi sme porovnávali a skladali predmety podla ich veľkostí. Následne sme si vytvorili z kruhov krásne húseničky a aj sme sa o nich naučili niečo nové :-)

 •  
 •  
 •  

13.3.2017dd Malí vedci

Obrázok

Hlavolamy, ktoré mali 13. marca 2017 vyriešiť naši malí vedci, úspešne zvládli. Raz darmo, sú to vedci :-)

 •  
 •  
 •  

10.3.2017mt Jarné prázdniny - Výlet do Vysokých Tatier

Obrázok

20 fantastických báb strávilo 2 fantastické dni vo fantastických Tatrách (9. – 10. marca 2017). Po príchode do Tatranskej Lesnej a Penziónu Karpatia, po obede a ubytovaní, sa skvelé baby vybrali do Tricklandie. Tá sa nedá slovami opísať, tú treba zažiť na vlastnej koži 😊 Po jedinečnom putovaní Slovenskom v galérii trick-artu a optických ilúzií sa baby vybrali na perfektnú, 3 kilometrovú túru do svojho penziónu. Po večeri ich čakala dokonalá pyžamová párty a spánok 😊 Na druhý deň sa tatranskou železničkou vybrali do Tatranskej Lomnice a nádherného Múzea TANAP-u, kde je famóznym spôsobom priblížené typické životné prostredie každého tatranského zvieraťa pomocou drevín a rôznych rekvizít. Fascinujúce sú exponáty vysokej zveri, diviakov a medveďov, ktoré sú vystavené priamo na dosah. Opäť môžeme skonštatovať, že sa tá krása nedá opísať slovami, treba ju zažiť na vlastnej koži 😊 A aby sme nezabudli, ako sa na správne super baby patrí, všetky minuli vreckové do posledného centu a všetky sa celé, zdravé, usmiate a plné zážitkov vrátili domov, k svojim blízkym :-)

8.3.2017ms Jarné prázdniny - Zápasnícke sústredenie

Obrázok

Počas troch dní, od 6. marca 2017 do 8. marca 2017, uskutočnilo CVČ CVrČek prázdninové Zápasnícke sústredenie. Zúčastnilo sa ho viac ako 40 detí a dospelých z Moldavy n/Bodvou a z Košíc. Ďakujeme všetkým, ktorí nám pri organizácii pomohli. Vďaka patrí aj pánovi vychovávateľovi, Bc. Martinovi Scirankovi, za perfektne pripravenú akciu. Ďakujeme aj pani riaditeľke PaedDr. Papp Andrei za požičanie telocvične. Veríme, že všetky deti budú mať na sústredenie len pekné spomienky a že sa košickým deťom v Moldave páčilo

4.2.2017mt Jarné prázdniny - Oznam

Obrázok

CVrČek oznamuje deťom, že počas jarných prázdnin, 6. - 10. marca 2017 záujmové útvary nepracujú, uskutoční sa prázdninový program!

4.3.2017ms Krajská žiacka liga

Obrázok

Dnes, 4. marca 2017, na Košických žinenkách odštartovalo prvé kolo Krajskej žiackej ligy. O body do tabuľky družstiev sa pobili 70-ti voľnoštýliari. Medzi nimi boli aj naši borci.
Výsledky z prvého kola Krajskej žiackej ligy v zápasení voľným štýlom:
Samuel Pálko 1. miesto
Lukáš Lindvay 1. miesto
Ľuboš Rozenberg 1. miesto
Jozef Paločko 2. miesto
Chiara Weiser 2. miesto
Dávid Šváb 2. miesto
Dávid Almáši 4. miesto
Žigmond Miškey 6. miesto
Srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu :-)

 •  
 •  
 •  

2.3.2017mt Poznaj slovenskú reč

Obrázok

Dňa 2. marca 2017 sa v našom CVrČkovi uskutočnilo okresné kolo súťaže Poznaj slovenskú reč. Okrem účastníkov sa na jeho zahájení zúčastnili aj prednostka mestského úradu, pani PaedDr. Klára Vranaiová PhD. a vedúca odboru školstva, pani Taťjana Volková. Bol to už 14. ročník súťaže a my, organizátori, sme zabezpečili kvalitný a nerušený priebeh súťaže a vhodné súťažné podmienky pre všetkých účastníkov. A tu sú výsledky. V 1. kategórii do krajského kola postúpili András Kováč a Leonie Makranská z Gymnázia a základnej školy s vyučovacím jazykom maďarským Sándora Máraiho z Košíc a Lilla Tóth zo Základnej školy reformovanej cirkvi z Rožňavy. V druhej kategórii si postup vybojovali Katarína Baňasová z Gymnázia a základnej školy s vyučovacím jazykom maďarským Sándora Máraiho z Košíc, Fábián Varga zo Základnej školy reformovanej cirkvi z Rožňavy, Zoltán Rybár z Gymnázia a základnej školy s vyučovacím jazykom maďarským z Moldavy nad Bodvou a Angelika Remiášová zo Základnej školy s vyučovacím jazykom maďarským z Buzice. Všetkým postupujúcim srdečne blahoželáme a držíme prsty na krajskom kole!

22.1.2017mt Čo sa mi snívalo

Obrázok

Prinášame vám súťažné práce vytvorené na počítači na tému Čo sa mi snívalo. V mesiaci marec 2017 budú práce na FB stránke CVrČka získavať sympatie od vás, užívateľov Facebook-u, následne ich posúdi porota a 21. marca 2017 o 8:00, naSvetový deň zdravého spánku, odmeníme víťazov. Ak sa vám niektorá práca páči, dajte jej lajk. Autor práce s najvyšším počtom „Páči sa mi to“ v každej kategórii bude odmenený (lajkov musí byť viac ako 50:) Ďakujeme ZŠ ČSA 15, ZŠ a G s VJM ČSA 15 a ZŚ Paňovce za krásne práce.

1.3.2017mt Dielnička

Obrázok

Na dnešnej Dielničke, 1. marca 2017, sa maľovalo na tričká :-) Kto si ich zabudol doniesť, bol pri fotografovaní trochu "nadurdený", ale kto nezabudol, vyrobil si svoj prvý odevný originál :-)

 •  
 •  
 •  

28.2.2017kb Tancujúce nôžky

Obrázok

Zopár okamihov zo záujmového útvaru Tancujúce nôžky, pozrite si naše fotografie :-)

 •  
 •  
 •  

27.2.2017mt Dar

Obrázok

Vďaka Slovenskému atletickému zväzu, obchodnému reťazcu Tesco a pánovi Bc. Norbertovi Peczemu, náš CVrČek dostal atletické pomôcky v hodnote 800 €. Ďakujeme!

 •  
 •  
 •  

24.2.2017dd Pohybovka 1

Obrázok

Zopár momentov z piatkovej (24. február 2017) Pohybovky 1 :-)

 •  
 •  
 •  

23.2.2017kb Moderné dievčatá

Obrázok

Predstavujeme Vám módne trendy v hlavných mestách módy. Nech sa páči, pozrite si naše fotografie :-)

 •  
 •  
 •  

23.2.2017dd Volejbal

Obrázok

Pozrite si foto dňa (23. februára 2017). Na dnešnom volejbalovom tréningu :-)

 •  
 •  
 •  

23.2.2017dd Hravé predpoludnie

Obrázok

V dnešný slnečný deň, 23. februára 2017, ku nám zavítali detičky z MŠ na ulici Krátka. Našich drobných hostí čakalo veľa zábavy a smiechu. Detičky si vypočuli príbeh o snežienke, ktorý im porozprávala Jarná víla JARmilka (Diana), s vílou Katkou si detičky zatancovali na veselé melódie a s vílou Marikou si každý vytvoril krásnu snežienku. Dúfame, že naše jarné víly spríjemnili deťom predpoludnie :-)

 •  
 •  
 •  

22.2.2017mt Bábkové divadlo 2

Obrázok

Bábkové divadlo 2 - "NAJ KRÚŽOK" CVrČka z dňa 22. februára 2017 :-) Niektoré členky ho navštevujú už šiesty rok :-)

 •  
 •  
 •  

22.2.2017mt Dielnička

Obrázok

Dnes, 22. februára 2017, sme na Dielničke trochu maľovali. Vymýšľali sme si vesmírne strašidlá. Naše práce poputujú na súťaž Vesmír očami detí :-)

 •  
 •  
 •  

22.2.2017dd Klub mamičiek

Obrázok

Dneska, 22. februára 2017, sme sa na Klube mamičiek mali takto. Nech sa páči, pozrite si fotografie :-)

 •  
 •  
 •  

21.2.2017 Utorok - 21. február 2017

Obrázok

Práce našich šikovných "utorkových" (21. február 2017) rúk :-) Jarné košíčky gazdiniek a maškarný ples (kooperatívne vyučovanie na Montessori):-)

21.2.2017ms Zápasenie

Obrázok

Trošku retrospektívy a ohladnutie sa za prvým tohtoročným turnajom kde sa predstavili naši zápasníci: Dňa 28. a 29.januára 2017 sa naši zápasníci Samuel Pálko v hmotnosti do 37 kg a Ľuboš Rozenberg v hmotnosti do 57 kg v kategórii mladších žiakov zúčastnili na medzinárodnom turnaji "O pohár riaditeľa športového gymnázia" v Bratislave. Chlapci zaznamenali striedavé úspechy. S. Pálko skončil na 5 mieste a Ľ. Rozenberg ako prípravkár zápasiaci proti vekovo starším chlapcom a o hm. kategóriu vyššie nesklamal a skončil na dobrom 4. mieste. Členovia nášho CVČ z Košíc zaznamenali tieto výsledky: M. Lukáň 2. miesto; R. Košťa 4. miesto a G. Remiáš 9. miesto. Chlapcom gratulujeme a na blížiacej sa Krajskej žiackej lige prajeme medailové umiestnenia:-)

 •  
 •  
 •  

20.2.2017 Pondelok - 20. február 2017

Obrázok

Momentky z pondelka (20. februára 2017) :-) Škoda len, že v každom krúžku je veľa chorých detí. Snáď s príchodom jari budú aj deti zdravé :-)

17.2.2017mt Poplatky 2017

Obrázok

Milí rodičia, aj touto cestou Vás chceme požiadať o zaplatenie poplatku za záujmový útvar, ktorý navštevuje Vaše dieťa v CVČ CVrČek. Mesačný poplatok sú 3€/ prípadne 6€ za mesiac. Poplatky môžete uhradiť na číslo účtu SK73 0200 0000 0017 4487 2754, do správy pre prijímateľa uveďte meno dieťaťa a názov záujmového útvaru. Ďakujeme.

 •  
 •  
 •  

16.2.2017ms Flórbal

Obrázok

Pozrite si zostavu florbalistov na tréningu 16. februára 2017 :) škoda, že nie v plnej sile...maródom prajeme skoré uzdravenie :-)

 •  
 •  
 •  

14.2.2017dd CVrČkov parlament a Gazdinky

Obrázok

Dnes, 14. februára 2017, sa spojili dva záujmové útvary Gazdinky a Cvrčkov Parlamnet a tak prežili spolu krásne popoludnie pri tvorení Valentinského občerstvenia a pri aktivitách, ktoré boli zamerané na prehlbenie pozitívnych vzťahov medzi členmi záujmových útvarov.

 •  
 •  
 •  

13.2.2017dd Malí vedci

Obrázok

Dnes. 13. februára 2017, sme sa bavili teplotnou rozťažnosťou a spravili sme si dva experimenty. Prvý sa nám hneď podaril, ale pri tom druhom sme mali potrebu spojiť všetky naše vedomosti k tomu, aby sme zistili to, prečo sa nám pokus nevydaril. Nakoniec sme na príčinu prišli a dohodli sme sa, že si pokus zopakujeme na budúcom stretnutí :-)

 •  
 •  
 •  

10.2.2017ms Zápasenie

Obrázok

Tohto týždňové tréningové zostavy zápasníkov nájdete pod ikonkou fotoaparátu :-)

 •  
 •  
 •  

9.2.2017kb Moderné dievčatá

Obrázok

Dievčatá sa pokúšali o vyjadrenie svojej lásky ručne vyrobenými valentínskymi dekoráciami a takto vyzerajú hotové valentínske srdiečka ako drobné pozornosti pre kamarátov, rodičov, starých rodičov alebo kohokoľvek, koho chcú dievčatá potešiť na Valentína :-)

 •  
 •  
 •  

9.2.2017mt Pekná maďarská reč

Obrázok

Dnes, 9. februára 2017, sa v priestoroch CVrČka uskutočnilo okresné kolo súťaže Pekná maďarská reč pre žiakov zo ZŠ s VJM z okresov Košice I., Rožňava a Košice -okolie. Víťazstvo a postup do krajského kola si vybojovali v I. kategórii Eszter Ádámová a Noémi Maár z Gymnázia a ZŠ Sándora Máraiho z Košíc a Zsanett Vargová zo ZŠ Buzica. Cenu poroty si odniesla Zsófia Szaniszló z Buzice. V II. kategórii si víťazstvo a postup do krajského kola vybojovali Attila Papán a Csenge Kováč z Gymnázia a ZŠ Sándora Máraiho z Košíc a Réka Korintuš zo ZŠ Reformovanej kresťanskej cirkvi z Rožňavy. Cenu poroty si odniesla Viszlai Anna Rozália zo ZŠ a Gymnázia s VJM v Moldave nad Bodvou. Ďakujeme všetkým milým hosťom, odbornej porote, skvelým pedagógom a úžasným deťom za účasť a víťazom želáme veľa úspechov v krajskom kole.

 •  
 •  
 •  

8.2.2017mt Oznam

Obrázok

Milí rodičia a milé deti! Oznamujeme Vám, že dňa 13. februára 2017, sa záujmové útvary s názvom Kruhové cvičenie a Zumbáčik neuskutočnia z personálnych dôvodov. Za pochopenie Vám ĎAKUJEME!.

 •  
 •  
 •  

8.2.2017kb Výtvarníček

Obrázok

Na karneval sa každý teší, najviac však malé deti. Veľkú radosť mali naše deti aj zo škrabošiek, ktoré si na Výtvarníčku vyrobili a možno ich aj na svoj karneval v škôlke využijú :-)

 •  
 •  
 •  

8.2.2017mt Dielnička

Obrázok

Valentín sa blíži a tak sme si na Dielničke vyrobili "valentínske košíčky". A aby ste si ich mohli vyrobiť pre svojich blízkych aj vy, prinášame vám "fotonávod" :-) Krásneho Valentína :-) Pozrite si foto.

 •  
 •  
 •  

7.2.2017dd CVrČkov parlament a Gazdinky

Obrázok

Ku svetovému dňu Bez mobilov sme si vymysleli nasledovné motto>: "Nechaj mobil doma, veď vo svete sa dejú úžasné veci okolo teba!"

 •  
 •  
 •  

7.2.2017dd Montessori

Obrázok

Na dnešnom záujmovom útvare sa deti zoznámili s detskou operou od Sergeja Prokofjeva s názvom Peter a Vlk. Detičkám sa napodobňovanie hudobných nástrojov veľmi páčilo a úsmev na tvári im vyčarila aj hra s názvom "Zaspievaj aký som hlas".

 •  
 •  
 •  

6.2.2017dd Malí vedci

Obrázok

Dnes, 6. februára 2017, sme sa naučili niečo nové o topení a o premene skupenstva látok. Dozvedeli sme sa i to, že soľ ovplyvňuje teplotu topenia ľadu. Pri zmiešaní kuchynskej soli a ľadu, sa vzniknutá zmes ochladzuje a skvapalňuje. O zábavu sme sa postarali prostredníctvom výroby vanilkovej zmrzliny, tiež za pomoci soli a snehu :-)

 •  
 •  
 •  

3.2.2017mt Karneval

Obrázok

Veštba veštice Marion (alias tety Mariky) sa naplnila do poslednej bodky. Vyveštila, že sa deti a dospelí, ktorí prídu 3. februára 2017 na CVrČkov karneval, dobre zabavia, dosýta vytancujú, skvele sa zahrajú a "superovsky" si za-súťažia. A splnilo sa :-) :-) :-)

2.2.2017kb Moderné dievčatá

Obrázok

Dievčatá si dnes, 2. februára 2017, vyrábali krásne náhrdelníky :-)

 •  
 •  
 •  

1.2.2017mt Bábkové divadlo 2

Obrázok

Na bábkovom divadle vzniká nové vystúpenie :-)

 •  
 •  
 •  

1.2.2017mt Dielnička

Obrázok

Milého kamaráta šaša si vyrobili deti na dnešnej Dielničke. Pozrite si foto :-)

 •  
 •  
 •  

1.2.2017kb Výtvarníček

Obrázok

Detičky dnes maľovali, strihali a lepili a tak vytvorili krásne rukavičky :-)

 •  
 •  
 •  

1.2.2017dd Klub mamičiek

Obrázok

Hra je dôležitou súčasťou ľudského života. Pomocou nej už od narodenia spoznávame svet a učíme sa základným potrebám. Aj my sme sa dnes krásne pohrali a strávili sme spolu krásne predpoludnie :-)

 •  
 •  
 •  

30.1.2017ps Poľovníček

Obrázok

30. januára 2017 - dnes sme mali naplánovanú starostlivosť o zver, počas vychádzky sme doplnili seno, kukuricu a skontrolovali solisko, aby zvieratá v týchto mrazivých dňoch našli niečo pod zub. Okolo kŕmidiel bolo množstvo stôp a našli sme aj miesta, kde zver odpočíva. Pozorovali sme daniele a muflóny. Poďakovanie za vydarenú akciu patrí aj ujovi Peťovi Sz. :-)

 •  
 •  
 •  

30.1.2017dd Kruhové cičenia

Obrázok

Cvičenie nás stále bavi, veď po ňom sme šťastní a zdraví :-)

 •  
 •  
 •  

30.1.2017dd Malí vedci

Obrázok

S malými vedcami a vedkyňami sme sa učili o kyselinách a o alkalických látkach. Aj dnes sme sa naučili niečo nové zo sveta, výborne sme sa pobavili a aj sme si pochutnali na našich pokusných prísadách :-)

 •  
 •  
 •  

26.1.2017kb Moderné dievčatá

Obrázok

Dievčatá si dnes, 26. januára 2017, mohli vyskúšať tvorenie v dvoch veľmi odlišných štýloch. Navrhovali vizáž v romantickom štýle, ktorý je typický drobnými vzormi a pastelovými farbami. Druhý štýl bol rebelský/rockový, ktorý nedbá na konvencie a pravidlá. Už ste mohli postrehnúť, že dievčatám sa práca s odevom veľmi páči a my dúfame, že sa aj Vám páčia ich výtvory :-)

 •  
 •  
 •  

26.1.2017kb Cvrlikanie

Obrázok

V rámci spolupráce so Spojenou školou sa 26. januára 2017 uskutočnila preventívna aktivita na tému TOLERANCIA.

 •  
 •  
 •  

25.1.2017mt Dielnička

Obrázok

Kreativita je dovoliť mysli voľne sa túlať... Na dnešnej Dielničke sme našej kreativite dali úplne voľný priebeh, zapojili sme fantáziu a šikovné ručičky a podarilo sa nám vytvoriť veľmi krásnych a originálnych snehuliakov z brezových polienok :-)

 •  
 •  
 •  

25.1.2017kb Mažoretky

Obrázok

Mažoretky Vám už chystajú ďalšiu krásnu zoztavu tanečných prvkov... :-)

 •  
 •  
 •  

25.1.2017dd Gymnastika pre dievčatá

Obrázok

Dievčatá na gymnastickom záujmovom útvare sú z týždňa na týždeň šikovnejšie. Je nám spolu veľmi dobre a gymnastika nás baví stále viac a viac :-)

 •  
 •  
 •  

25.1.2017dd Klub mamičiek

Obrázok

Zopár krásných zachytených záberov z nášho záujmového útvaru pre tých najmenších :-)

 •  
 •  
 •  

24.1.2017ms Gymnastika

Obrázok

Džudokotúl v podaní gymnastiek alebo kaskadériek ;-) ? teraz už neviem, ale dievčatá sú šikovné :-)

 •  
 •  
 •  

24.1.2017dd Montessori

Obrázok

1 2 3 4 5, už to vieme naspamäť.... :-) Dnes sme sa na záujmovom útvare Montessori hrali s číslami a s množstvom.

 •  
 •  
 •  

24.1.2017dd CVrČkov parlament a Gazdinky

Obrázok

Dnes sme spojili dva záujmové útvary a vzniklo niečo chutné a zároven aj náučné. S členmi záujmových útvarov sme diskutovai o kultúrnych rozdieloch vo svete a upiekli sme si aj chutné, "multikultúrne koláčiky". Koláčiky boli z bieleho a z hnedého cesta. Aj pomocou týchto koláčikov sme poukázali na to, že kultúrne tradície nie sú vo svete univerzálne, ale ak ich spojíme, môže vzniknút niečo krásne - v našom prípade chutný koláčik :-)

 •  
 •  
 •  

23.1.2017ps Poľovníček

Obrázok

23. januára 2017 sme sa okrem prezentácie venovali aj plazom a ako praktická ukážka nám poslúžil "Boris" náš had (boa constrictor), klobúk dole pred odvahou detí :-)

 •  
 •  
 •  

23.1.2017dd Malí vedci

Obrázok

Na dnešnom stretnutí sme experimentovali s bublinkami plynu na povrchu telies a skúmali sme štruktúru kvapalín a ich povrchovú vrstvu. Najnapínavejšie momenty sme ale prežili počas návštevy záujmového útvaru Poľovníček, kde sme sa zoznámili s našim novým kamarátom, hadíkom :-)

 •  
 •  
 •  

22.1.2017mt Žihadielko

Obrázok

Vyhrajme pre naše deti detské ihrisko! Spolu to dokážeme! Viac informácií nájdete pod lupou :-)

 •  
 •  
 •  

22.1.2017mt Súťaž

Obrázok

Centrum voľného času CVrČek v Moldave nad Bodvou vyhlasuje pre deti a mládež tradičnú súťaž v tvorbe obrázkov na počítači vo formáte JPG a PNG, tento krát na tému Čo sa mi snívalo. Jej cieľom je rozvíjať zmysluplné trávenie voľného času pri počítači nie pri hrách, ale pri aktívnom tvorení výtvarných prác.

Do súťaže sa môžu zapojiť žiaci v týchto kategóriách: 1. žiaci 1. - 2. ročníka ZŠ 2. žiaci 3. - 4. ročníka ZŠ 3. žiaci 5. - 7. ročníka ZŠ 4. starší žiaci
Tematický okruh: sen - reálny, vymyslený...

Milé pani učiteľky, páni učitelia, milí talentovaní mladí umelci. CVČ CVrČek v Moldave nad Bodvou čaká na vaše práce do 28. februára 2017. Práce musia byť doručené na CD nosiči (nie mailom), označenom menom školy/osoby. Každá kategória musí byť na CD napálená zvlášť, každý súbor obrázka musí obsahovať meno autora, triedu a školu. Hodnotené budú len práce jednotlivcov, ktoré budú takto označené. V mesiaci marec 2017 budú práce na FB stránke CVrČka získavať sympatie užívateľov Facebook-u, následne ich posúdi porota a 21. marca 2017, na Svetový deň zdravého spánku, odmeníme víťazov :-)

 •  
 •  
 •  

20.1.2017ms Gymnastika

Obrázok

Trošku reakčnej rýchlosti, nech sú naši malí zápasníci vždy v strehu a pripravení :-)Pozrite si aj rýchle nôžky našich malých zápasníkov a zápasníčky :-) Videá sú pod ikonkami fotoaparátov.

19.1.2017kb Moderné dievčatá

Obrázok

Na dnešnom ZÚ Moderné dievčatá sme si vyskúšali prácu štylistiek a módnych návrhárok. Našou témou bola móda tridsiatych a štyridsiatych rokov. Inšpiráciou nám bola slávna odevná dizajnérka a tvorkyňa parfumov, Coco Chanel:-)

 •  
 •  
 •  

19.1.2017dd Cvrlikanie

Obrázok

Dňa 19. januára 2017 zavítali do priestorov Centra voľného času CVrČek žiaci Základnej školy na ulici Československej Armády a uskutočnil sa prvý zo série workshopov s názvom Cvrlikanie - Všetci sme inak rovnakí. Na stretnutí sme sa rozprávali so žiakmi o medzi kultúrnych rozdieloch, o kultúrnych tradíciách a workshop sme si spestrili aj zábavnou aktivitou s názvom "Umývanie slona", prostredníctvom ktorej si žiaci uvedomili, ako sa v spoločnosti vytvárajú mýty a fámy o všetkom, čomu celkom presne nerozumieme, alebo nepoznáme.

 •  
 •  
 •  

18.1.2017kb Výtvarníček

Obrázok

Pozrite si našich úžasných eskimákov :-)

 •  
 •  
 •  

18.1.2017mt Dielnička

Obrázok

Biela zima, veľké mrazy, snehuliačik, či ťa mrazí! Hoď si kabát na seba. Mne a zima? Ale ba! Nič krajšieho pre mňa nieto, zima, to je moje leto, veľká zima, biely sneh, sánkovačka, detský smiech.
...dnes sme si zlepšili náladu touto zábavnou básničkou a urobili sme si krásnych snehuliakov :-)

 •  
 •  
 •  

18.1.2017dd Gymnastika pre dievčatá

Obrázok

Nácvik na gymnastickom záujmovom útvare bol aj dnes, 18. januára 2017, veľmi zábavný. Dievčatá nacvičovali gymnastickú zostavu so stužkami a naplánovali si aj ich kostým na vystúpenie :-)

 •  
 •  
 •  

17.1.2017dd Montessori

Obrázok

Náš včerajší Montessori kútik plný vysmiatych detských tváričiek :-)

 •  
 •  
 •  

17.1.2017ms Gymnastika

Obrázok

Gymnasti - akrobati! :-)

 •  
 •  
 •  

17.1.2017dd Len tak

Obrázok

V dnešnej uponáhľanej dobe nie je veľa času na rozhovory. A predsa sú veľmi dôležité. A tak aj my, vychovávatelia v CVrČkovi, využívame každú chvíľku, aby sme sa s deťmi rozprávali. Na témy, ktoré ich zaujímajú, na témy, ktoré ich trápia...Tak tomu bolo aj dnes, keď sme sa pri čajíku, v pokojnom prostredí rozprávali o poruchách príjmu potravy - anorexii a bulímii. Informácie, ktoré dnes deti dostali, im možno raz pomôžu správne sa rozhodnúť.

 •  
 •  
 •  

16.1.2017dd Malí vedci

Obrázok

...a takto sme dnes, 16. januára 2017, demonštrovali závislosť tlaku na plošine. Podľa detí bol pokus veľmi napínavý, ale zároveň aj zábavný :-)

 •  
 •  
 •  

13.1.2017mt Ďakujeme!

Obrázok

Vážené pani starostky, vážení páni starostovia, vážení členovia obecných mestských zastupiteľstiev z obcí Jasov, Mokrance, Drienovec, Buzica, Turňa nad Bodvou, Žarnov, Peder, Rudník, Paňovce, Nižný Lanec, Nižní Klátov, Cestice, Poproč, Hačava a Sady nad Torysou, riaditeľstvo Centra voľného času CVrČek v Moldave nad Vám aj touto cestou úprimne ďakuje za poskytnuté finančné prostriedky na činnosť Centra voľného času CVrČek v roku 2016. Veľmi si to vážime. Väčšinou sme peniaze využili na zaplatenie časti nákladov, spojených s prenájmom priestorov, v ktorých CVČ CVrČek sídli, teda na vodu, kúrenie a elektrickú energiu a na mzdy našich zamestnancov. Podrobné informácie o ich použití sme Vám zaslali dnes poštou.
Vďaka finančným prostriedkom od Vás, sa nám podarilo kúpiť aj zopár pomôcok na prácu záujmových útvarov – panáka na zápasenie, stuhy na gymnastiku, filc a korálky na dielničku, kancelárske potreby a iné. Bez Vašej pomoci by naše/Vaše deti tieto pomôcky na zmysluplné využívanie voľného času nemali:-)

Ešte raz Vám veľmi pekne ďakujeme!

Mgr. Mária Tóthová, Katarína Brúgóšová, Mgr. Diana Dókúšová a Bc. Martin Sciranka

 •  
 •  
 •  

12.1.2017ms Zápasenie

Obrázok

Na záver dobrého tréningu (12. január 2017) sme si skúsili "kruháč" aj s Oskarom :-) Video nájdete pod ikonkou fotoaparátu :-)

 •  
 •  
 •  

12.1.2017ms Zápasenie - mládež

Obrázok

Naši zápasníci - Juniori a ich dnešné hody: Záhlavák, bočák, záručák...len tak ďalej chlapci.... Kliknite na ikonku fotoaparátu :-)

 •  
 •  
 •  

12.1.2017ms Flórbal

Obrázok

Dnešný florbal, 12. januára 2017, štafetové hry, zápas a zahrali sme si aj rugby :-)

 •  
 •  
 •  

11.1.2017kb Výtvarníček

Obrázok

Na Výtvarníčku sme dnes, 11. januára 20107, kreslili zimný obrázok so snehom a "ozajstnými" snehovými vločkami :-)

 •  
 •  
 •  

11.1.2017dd Gymnastika pre dievčatá

Obrázok

Náš prvý nácvik s gymnastickými stužkami 11. januára 2017... Video nájdete pod ikonkou fotoarátu :-)

 •  
 •  
 •  

11.1.2017mt Bábkové divadlo 2

Obrázok

Slečny zo ZÚ Bábkové divadlo 2 popri úlohe, napísať moderátorský text na Dni chameleóna o zázračných slovách, zvládli 11. januára 2017 aj natočiť video na aplikácii musical.ly :-) :-) :-)

 •  
 •  
 •  

11.1.2017mt Dielnička

Obrázok

Dnes, 11. januára 2017, bola dielnička trochu iná. Deťom úlohu nevysvetlila teta Marika, ale dozvedeli sa ju cez interaktívnu tabuľu. Video si pozreli viac krát a potom úlohu hravo zvládli. Raz darmo, dielničkári sú veľmi šikovní :-)

 •  
 •  
 •  

10.1.2017mt Bábkové divadlo 1

Obrázok

Na dnešnom prvom stretnutí ZÚ Bábkové divadlo, 10. januára 2017, sme si vybrali novú scénku, ktorú budeme nacvičovať a zahrali sme sa so "zombie rukou". Tá najprv Zuzanke a tete Marike pre masírovala vlasy a potom rozhodovala o tom, kto bude plniť rôzne úlohy. A aby nám bolo veselšie, prizvali sme si dievčatá aj z iných krúžkov. Gazdinky nás na oplátku ponúkli vareným vínom pre deti, ktoré sami pripravili :-)

 •  
 •  
 •  

10.1.2017dd Montessori

Obrázok

Deti ma ZÚ Montessori 10. januára 2017 skúšali, aké majú šikovné prstíčky. Najprv svoju rybičku vyfarbili a potom ju vyzdobili poprepletanými pásikmi :-)

 •  
 •  
 •  

10.1.2017ms Gymnastika

Obrázok

Aj takto trénovali 10. januára 2017 gymnastky a gymnasti. Video nájdete pod ikonkou fotoaparátu :-)

 •  
 •  
 •  

10.1.2017kb Tancujúce nôžky

Obrázok

Detičky zo ZÚ Tanscujúce nôžky sa dnes, 10. januára 2017, oboznámili s novou pesničkou a s novým tančekom :-)

 •  
 •  
 •  

9.1.2017dd Malí vedci

Obrázok

S malými vedcami sme sa dnes, 9. januára 2017, zaoberali komínovým efektom, ktorý sme si aj odskúšali pomocou PET flašky, vody, papiera a sviečky. Po našom úspešnom experimente sme si skrášlili popoludnie novoročným šampusovým prípitkom :-)

 •  
 •  
 •  

9.1.2017kb Zumbáčik

Obrázok

Vonku bola zima a mráz, ale na Zumbáčiku bolo 9. januára 2017 teplo a veselo :-)

 •  
 •  
 •  

1.1.2017mt Zimné CVrČkoviny

Obrázok

Prázdninové ponuky pokračovali aj v januári :-) Uskutočnili sa:


2. januára 2017 - Výroba Novoročných pozdravov
3. januára 2016 - Novoročný športový deň
4.-5. januára 2016 - Novoročná noc s CVrČkom sa pre nepriaznivé arktické počasie neuskutočnila a preložila sa na iný termín

Ak chcete vedieť viac, kliknite na ikonky lúp :-)

1.1.2017mt Novoročné želanie

Obrázok

Nech máte len úsmev v tvári,
nech sa Vám vždy dobre darí,
zdravie, šťastie, lásky veľa,
to všetko Vám CVrČek želá!

Teta Marika, Katica, Diana a Martin

 •  
 •  
 •  
 •  

Facebook

Záujmové útvary

Záujmové útvary

Žiadosť 2017 (prihláška)

Žiadosť

Poplatky

Poplatky

Pracovný čas

Pracovný čas

Žiadosť (odhláška)

Odhláška

Odkazy

s deťmi.com

s deťmi.com

Tiliard

Tiliard
© 2004-2018 CVČ CVrČek. Všetky práva vyhradené.